Держпідприємство переплатило партнеру Тарути півмільйона за агрохімію «під впливом помилки»
11.08.2014   //  

Державне дослідне господарство «Кутузівка» (Харківська обл.) переплатило фірмі «Торговий дім «Украгропром» 438 тис грн. за агрохімічну продукцію. Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 21 липня.

ДГ «Кутузівка» у лютому 2011 року взяло у ТД «Украгропром» в позику 294,25 т аміачної селітри та 150 т нітроамофоску. У травні вони замінили договір позики на договір купівлі-продажу. ДГ «Кутузівка» викупило вказану продукцію у фірми за 1,71 млн грн.

Держфінінспекція встановила, що держпідприємство переплатило фірмі 438 тис грн. Продукція була закуплена за цінами вищими, ніж середньозважені біржові ціни на аналогічну продукцію на Аграрній біржі станом на березень-травень 2011 року.

У зв’язку з цим ДГ «Кутузівка» звернулося до суду з вимогою визнати закупівлю недійсною, посилаючись на те, що уклало угоду під впливом помилки.

Суд держпідприємству відмовив. Він вказав, що волевиявлення сторін при укладенні угоди було вільним. При цьому зміст договору не суперечить законодавству і за цією угодою ДГ «Кутузівка» справді отримало продукцію.

Засновниками ТОВ «Торговий дім «Украгропром» є кіпрська компанія «Мілтора Холдінгз Лімітед» (99,9%), ТОВ «Ейджджи Агро Менеджемент», а також Сергій Коржов і Олександр Пилипенко, екс-віце-президент корпорації «ІСД». Пилипенко разом із донецьким губернатором Сергієм Тарутою є співзасновниками Благодійного фонду «Платар».

Сергій Тарута очолює Раду директорів «Індустріального союзу Донбасу» («ІСД»). У 2010 році контрольний пакет акцій корпорації купив російський бізнесмен Олександр Катунін. Сергій Тарута і Олег Мкртчан залишилися власниками 49,99% акцій «ІСД».