Після новини «Наших Грошей» у Коломойського заявили, що ціну на бронежилети знизять на 20% (додано)
30.07.2014   //   91 Переглядів

(додано коментар, отриманий від Олександра Санжари)

Компанія «Авіас» заявляє, що закупівля бронежилетів і касок для МВС без прибутку, а сума договору завищена через включення податку на додану вартість.

Про це «Українській правді» повідомили в компанії «Авіас», інформацію також підтвердив заступник глави ОДА, предстваник групи «Приват» Геннадій Корбан.

«МВС знайшло постачальника бронежилетів і касок у Польщі. Конкретно за це відповідає пан Чеботар. Вони попросили нас у зв’язку з довгою процедурою оплатити 3 мільйони 300 тисяч євро за каски й бронежилети. Ми взяли й оплатили», – повідомили в компанії.

«У цьому випадку ми не закуповували, ми оплачували. Замовлення робило МВС, а ми робили послугу по швидкій оплаті закупівлі», – повідомили в компанії.

«У нас є два дзеркальні контракти. Один контракт із поляками на ту суму, яку вони вказали, і другий контракт із Нацгвардією дзеркальний на ту ж ціну. Т.е. «Авіас» не заробляє на цьому, ми робили безприбуткову операцію», – додав він.

«Та сума, яка опублікована у Віснику, зазначена з урахуванням ПДВ, а ми ПДВ не платили. Ми попали під закон про зняття мит на ввезення такої продукції. Тобто ми не розмитнили продукцію до тих пір, поки президент не підписав закон про звільнення від ПДВ. Тому там опублікована некоректна ціна, вона насправді нижча на 20% ПДВ», – повідомили в компанії.

авіас акцепт

За інформацією співрозмовника, напередодні Чеботар зв’язувався з компанією «із проханням перепідписати документи з більш низькою ціною за мінусом ПДВ».

Представник групи Приват компанією, яка володіє «Авіас», Геннадій Корбан підтвердив Українській правді цю інформацію.

У свою чергу інший заступник глави Дніпропетровської ОДА Борис Філатов на своїй сторінці у ФБ попросив усі питання про ціну й вибір виробника «задавати у МВС і в Польщу на завод-виготовлювач».

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів та касок на загальну суму 55,32 мільйона гривень з ПДВ, тоді як такі закупівлі звільнені від сплати податку.

Комментарий для «Наших Грошей», полученный от Александра Санжары, начальника юридического управления Днепропетровськой ОГА:

1. В сети выложены копии страниц контракта, где видна цена бронежилетов (1100 евро) и касок (185 евро). Надо понимать, что поставляемые каски и бронежилеты отвечают стандартам НАТО, а сами бронежилеты усилены дополнительными бронепластинами, позволяющими выдерживать попадание пуль калибра 7.62, о чем есть ссылки в разделе контракта, описывающего технические данные бронежилетов.

2. Контракт между польской стороной и компанией «Авиас» не может быть пересмотрен, поскольку исполнен сторонами. Оплата была осуществлена компанией «Авиас» 17.06.2014 года, задолго до получения бронежилетов, после выставления фактуры от польского производителя.

3. 22.07.2014 года были опубликованы изменения в действующее законодательство касательно отмены пошлины и НДС при ввозе специальных средств индивидуальной защиты.

4. Бронежилеты были поставлены в Украину в минимальные сроки, и 24.07.2014 года растаможены по нулевой ставке пошлины и НДС.

5. Касательно вопроса об убытках компании «Авиас», считаем, что это некорректное выражение. Надо понимать, что компания оплатила из собственных средств 3 миллиона 300 тысяч евро. Дополнительно были оплачены расходы на транспортировку, сертификацию товара etc. Сумма, по которой бронежилеты и каски будут переданы государственным органам, не превысит сумму расходов компании Авиас на приобретение и поставку бронежилетов. Если говорить по доходам, компания не планирует и не ставит целью получение дохода по указанным контрактам. Если говорить по расходам, компания «Авиас» вывела из оборота более 3 млн. евро с целью максимально быстрой операции закупки защитного снаряжения для спасения жизней военнослужащих украинской армии.