Одеські залізничники вимагають від «прокладки» Януковича 3,5 мільйони за непоставлені зварювальні комплекси
25.07.2014   //  

Госпсуд міста Києва відмовився стягнути з ТОВ «Прем’єр Лізинг» 3,46 млн грн. штрафу і пені на користь «Одеської залізниці» за непоставку зварювальних комплексів. Про це свідчить рішення суду від 24 червня.

У серпні 2013 року ДП «Одеська залізниця» придбала у ТОВ «Прем’єр Лізинг» за договором фінансового лізингу два нові зварювальні мобільні комплекси на автомобільному шасі МАЗ типу КСМ-005 У1. Вартість договору становила 30,11 млн грн. «Одеська залізниця» здійснювала закупівлю за кошти підприємства. Перший комплекс мав прибути у січні 2014 року, другий – в лютому.

Оскільки «Прем’єр Лізинг» ці комплекси так і не поставив, «Одеська залізниця» вимагає стягнення з фірми 1,99 млн грн. пені та 1,47 млн грн. – 7% штрафу.

Суд першої інстанції позов держпідприємства не задовольнив.

Суд вказав, що відносини між ТОВ «Прем’єр Лізинг» та ДП «Одеська залізниця», в тому числі питання щодо штрафних санкцій за договором, регулюються законом «Про фінансовий лізинг». А цим закономне передбачено застосування штрафних санкцій у вигляді пені та штрафу.

У самому договорі сторони також не визначили розмір та базу нарахування штрафних санкцій, включивши лише положення про те, що за невиконання або неналежне виконання умов цього договору сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

Одеська залізниця подала апеляцію на рішення госпсуду, розгляд якої призначено на 5 серпня.

Засновником і директором ТОВ «Прем’єр Лізинг» є киянин Андрій Черніков.

Постійним «конкурентом» «Прем’єр Лізинга» на державних тендерах була фірма «Альянс лізинг». Обидві структури мали однаковий номер телефону і знаходилися на обслуговуванні юридичної компанії «Стайлинг». А засновник «Стайлингу» Богдан Данкевич відомий як засновник ПАТ «Домінанта», основним акціонером якого було ТОВ «Танталіт» – номінальний власний резиденції «Межигір’я» Віктора Януковича.

За даними «Ділової столиці», ТОВ «Прем’єр Лізинг» фактично припинив господарську діяльність.