Курченко у розпал Майдану взяв у трьох фірм більше 5 мільйонів, а бензин так і не поставив
24.07.2014   //   185 Переглядів

Суди стягнули з ТОВ «Торговий дім «ВЕТЕК» 2,11 млн грн. на користь ПП «Антал», 2,71 млн грн. на користь ТОВ «Катрал Юг» і 594 тис грн. на користь ТОВ «Торгівельна компанія «Укр-Петроль». Про це свідчать рішення Госпсудів міста Києва від 9 квітня, 27 травня і 2 липня.

Фірми перерахували вказані суми Торговому дому «ВЕТЕК» у якості 100% передоплати за поставку бензину і дизпалива.

Зокрема, компанія «Укр-Петроль» уклала із ТД «ВЕТЕК» договір на поставку пального на загальну суму 35,21 млн грн. у вересні 2013 року. Поставка була здійснена на суму 34,92 млн грн. «Укр-Петроль» недоотримав бензину на 294 тис грн.

Разом з тим 11 лютого цього року «Укр-Петроль» помилково перерахував на рахунок ТД«ВЕТЕК» 300 тис грн. як аванс за вказаним договором. Суд зобов’язав ТД«ВЕТЕК» повернути ці гроші.

ТОВ «Катрал Юг» також домовилося про поставку нафтопродуктів у вересні минулого року. 19 та 20 лютого цього року фірма перерахувала «ВЕТЕКу» 2,71 млн грн. попередньої оплати, але бензин так і не отримала.

«Катрал Юг» просив накласти арешт на рахунки ТД «ВЕТЕК» у «Реал банку», але суд відмовив, оскільки у березні в цьому банку була введена тимчасова адміністрація на три місяці, тому накладення арешту на кошти в такому банку суперечило б чинному законодавству.

Із ПП «Антал» договір на поставку палива було укладено у жовтні 2013 року. Підприємство 17 і 19 лютого цього року перерахувало ТД «ВЕТЕК» 2,11 млн грн. переоплати, але поставка здійснена не була.

У всіх випадках ТД «ВЕТЕК» мав поставити паливо протягом 7-15 днів після проведення оплати покупцями.

Від ТД «ВЕТЕК» на судові засідання ніхто не з’явився.

Засновником ТОВ «ТД «ВЕТЕК» є кіпрська компанія «Ветек Трейдінг Лімітед» (99%) і ТОВ «ВЕТЕК Нафтопродукт», власником якої є та ж «Ветек Трейдінг Лімітед». ТОВ «ТД «ВЕТЕК» було засноване у червні 2013 року. Фірма, за даними ЗМІ, входить до холдингу ВЕТЕК (СЄПЕК – Східно-Європейська Паливно-Енергетична Компанія) Сергія Курченка, якого у квітні цього року українські правоохоронці оголосили в розшук.

Засновником і директором ПП «Антал» (Жовті Води, Дніпропетровська обл.) є Олександр Усов. Одеською фірмою «Катрал Юг» володіють Володимир Паларієв і Олександр Тарасенко. А засновником компанії «Укр-Петроль» зі статутом 900 грн. є Сергій Алексєєв.