Реконструктори Палацу спорту за 94 мільйони заробили дві кримінальні справи
30.06.2014   //  

Розпочато кримінальне провадження за фактом привласнення понад 2 млн грн. державних коштів на реконструкції Палацу спорту «Юність». Про це повідомляє прес-служба прокуратури м.Запоріжжя.

Перевірка виконання робіт встановила, що ТОВ «Буд-Енерго-Стандарт», зловживаючи службовим становищем, завищило вартість ремонтних робіт та поставленого обладнання на більше 2 млн грн.

Договір вартістю 93,62 млн грн. уклали 24 жовтня 2012 року. На момент прокурорської перевірки будівельні роботи були профінансовані на 18 млн грн.

На час проведення тендеру засновником підприємства «Буд-Енерго-Стандарт» була віргінська компанія «Трейд Груп Текнолоджі Корп.», директором був Юрій Матвєєв.
Згодом власниками стали Юрій Марущак і Дмитро Скоробагатов, директором залишився Юрій Матвєєв.

На початку 2014 року проти працівників «Буд-Енерго-Стандарт» було порушено кримінальну справу за скоєння злочинів у господарській сфері в складі організованої групи – здійснення фіктивного підприємництва.

Співучасники створили конвертаційний центр до складу якого в різний час входили ТОВ «Евротрейд-Холдинг», ТОВ «Бігор», ТОВ «Сьомий континент-5», ТОВ «Еккомтех», ТОВ «Консомтпром», ТОВ «Агротехстрой», ТОВ «СМТ Аянта-2011».

Внаслідок підпроблення документів ТОВ «Євротрейд-Холдінг», ТОВ «Агротехстрой», ТОВ «Консомтпром» і ТОВ «СМТ Аянта-2011», контрагентами зазначених підприємств не було сплачено до бюджету податок на додану вартість та державі завдано матеріальної шкоди на суму 28,05 млн грн.

Зокрема співзасновником фірми «Сьомий континент-5» є Юрій Марущак, теперішній співвласник ТОВ «Буд-Енерго-Стандарт». Двома іншими учасниками схеми були Іван Гедіков і Олександр Місюра, лідер угруповання.

У березні цього року Шевченківський районний суд м.Запоріжжя задовольнив клопотання обвинувачених із переданням їх на поруки ТОВ «Буд-Енерго-Стандарт». Але 8 травня Апеляційний суд Запорізької області скасував таку ухвалу і направив справу для розгляду в першій інстанції.