У Міноборони не знають, що їм спростили тендери, тому не витратили 4,6 мільярда на озброєння армії під час війни на Донбасі
18.06.2014   //  

На рахунках Міністерства оборони лежать 4,14 млрд грн., які військові чиновники не витрачають на спорядження військових на Донбасі через незнання тендерного законодавства. Про це пише юрист Ірина Варшик в «Українській правді».

Після нападу Росії на Україну Верховна Рада у березні-квітні виділила 4,66 млрд грн. на потреби української армії. Однак Міністерство оборони станом на 3 червня здійснило закупівель лише на 515 млн грн., що становить лише 11% від виділених коштів.

Ще меншу частку грошей витрачено з коштів, які українці пожертвували за допомогою 5-гривневих смсок на номер 565. Із зібраних 128,5 млн грн. витрачено лише 7,1 млн грн., або 5,5%.

Активісти звернулись з запитанням про причини зволікання до відповідальних за армійські закупівлі посадовців.

Начальник центрального управління матеріального забезпечення Збройних сил України Олег Довгалюк Васильович повідомив, що він не знає про можливість придбання товарів для армії по спрощеній процедурі. Уся вина, за його словами, лежить на Департаменті закупівель Міноборони.

Його заступник, начальник управління речового забезпечення ЗСУ Юрій Гулсяков повідомив, що проблема полягає в тому, що державна закупівля здійснюється протягом 21 дня. А отже, Міноборони просто не встигає зробити це оперативно.

Керівник відділу по роботі із громадянами та доступу до публічної інформації МО генерал-майор Копаниця Олександр Васильович взагалі не міг повідомити, у чому він вбачає причину зволікань із держзакупівлями.

Також чиновники посилались на те, що Міноборони нібито не може робити передплату.

Усі ці пояснення неефективної роботи можуть бути свідченнями або «повальної некомпетентності, або змови для реалізації корупційної схеми «розпилу» державних коштів».

Постанова уряду №464 «Питання державного оборонного замовлення» в пункті 27 дозволяє військовим робити передоплату.

Введена в дію ще місяць тому стаття 39закону «Про здійснення державних закупівель« дозволяє військовим проводити тендери за спрощеною процедурою. А саме їм дозволено купувати «у одного учасника» без проведення конкурентних торгів, та у дежу стислі терміни – максимум вісім днів від початку до кінця процедури.

Нагадаємо, під час анти терористичної операції на сході України армія кожен день несе втрати. У багатьох підрозділах немає бронежилетів, приладів нічного бачення, тощо.