Три мільйони на музей Довженка зливали без конкурсу з порушенням закону
10.06.2014   //  

Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА безпідставно провело тендер на розширення музею Довженка у Сосниці за неконкурентною процедурою «у одного учасника». Про це йдеться у рішенні Господарського суду Чернігівської області

Йдеться про тендер на розширення літературно-меморіального музею О.П.Довженка, який управління проводило минулої осені. Тоді підряд вартістю 3 мільйони без конкурсу отримало ТОВ «Чернігівське РСУ» співвласником котрого був Віталій Собиченко, відомий як директор комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради.

Управління капбудівництва своє рішення пояснювало таким чином: роботи по заміні покрівлі, віконних блоків та оздоблення фасадів потребували сприятливих погодних умов, а позитивний висновок філії «Укрдержбудекспертизи» отримали лише лише у жовтні. Тому виникла складна ситуація щодо освоєння виділених коштів – їх треба було освоїти до кінця 2013 року, а на відкриті торги часу вже не лишалося.

Натомість обласна прокуратура за результатами власної перевірки заявила, що закупівлю у одного учасника застосовано безпідставно.

По-перше, законом передбачено виключний перелік підстав застосування цієї процедури, а перераховані управлінням обставини до таких не належать.

По-друге, Указ Президента про відзначення 120-річчя від дня народження Довженка прийнято у липні 2012 р., а постанову Уряду про фінансування – у квітні 2013 р. Тобто, наголошувала прокуратура, у посадових осіб було достатньо часу для відкритих торгів.

Суд вимоги прокуратури задовольнив повністю, зазначивши, що не було якихось раптових, неочікуваних та несподіваних особливих економічних чи соціальних обставин, які б створили нагальну потребу в закупівлі у одного учасника.