У Фірташа забрали ділянку біля університету Шевченка, призначену для підземного ТРЦ
05.06.2014   //  

Суд відмовився поновити договір оренди ділянки, що знаходиться біля Червоного корпусу Київського національного університету ім. Т. Шевченка, і стягнути з Київради 986 тис грн. збитків на користь ТОВ «Київміськбуд-Інвест». Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 20 травня.

У 2001 році Київрада вирішила збудувати підземний пішохідний перехід із торгівельно-виставковим комплексом під проїзною частиною по вул. Володимирській на ділянці від вул. Льва Толстого до бул.Тараса Шевченка.

Для реалізації цього проекту у 2003 році було проведено конкурс по залученню інвестора, переможцем якого стала фірма «Київміськбуд-Інвест». Влітку 2004 року фірма отримала в оренду для будівництва ділянку площею 19582 кв м строком на два роки. Згодом договір оренди було продовжено до жовтня 2013 року.

У грудні 2013-го «Київміськбуд-Інвест» звернувся до суду з вимогою визнати договір поновленим до 2022 року, а також стягнути з Київради 986 тис грн. збитків, які завдані її бездіяльністю, що полягає у ненаданні розпорядження про надання дозволу на початок будівництва.

Госпсуд відмовився задовольнити позов фірми. Своє рішення він мотивував тим, що «Київміськбуд-Інвест» не повідомив міськраду за місяць до закінчення договору оренди про намір його продовжити і не надав проект відповідної додаткової угоди. Таким чином фірма не дотрималася вимог закону «Про оренду землі».

Крім того, суд встановив, що фірма з травня 2009 року не сплачує орендну плату, у результаті чого станом на грудень 2013 року утворилася заборгованість у розмірі 4,87 млн грн.

Вимоги фірми про стягнення з Київради збитків в розмірі 986 тис грн. також не підлягають задоволенню. Ця сума – це розмір сплаченої фірмою орендної плати. Як вказав суд, невикористання ділянки не за цільовим призначенням не звільняє орендаря від сплати орендної плати.

Засновниками ТОВ «Київміськбуд-Інвест» є В’ячеслав Корсун і ТОВ «Компанія з управління активами «Промислові інвестиції» (99,95%), засновником якої значиться ТОВ «Фінансова компанія «Сонячне місто». Дві останні фірми зареєстровані за однієї адресою у Києві – у пров. Несторівському, 6.

Донедавна одним із засновників ТОВ «ФК «Сонячне місто» було ТОВ «Ласфано Україна», що, за даними ЗМІ, входить в орбіту Дмитра Фірташа. ТОВ «Ласфано Україна», засновником якого є кіпрська компанія «Ласфано Інвестментс Лімітед», теж зареєстроване у Несторівському провулку, 6.

Компанія «Промислові інвестиції» у 2012 році домоглась судового рішення про санацію держпідприємства «Сумихімпром», яке на той момент очолювали менеджери «OstChem Holding» Фірташа.

Директор «Промислових інвестицій» Олександр Паршаков також відомий як директор недержавного пенсійного фонду «Промисловий союз», заснованого «Місто банком» та бізнес-партнерами екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна – Іваном Фурсін та Артемієм Єршовим.

«Київміськбуд-Інвест» планував побудувати на орендованій ділянці трирівневий підземний комплекс «Універ-сіті».

Дмитро Фірташ є інвестором будівництва торгово-розважального центру «Respublika» на Окружній дорозі Києва. Зараз будівництво призупинено. Фірташ знаходиться під домашнім арештом у Австрії через звинувачення з боку США у корупційних оборудках в Індії.