Путінські «Газпром» і «Транснефть» закупили путівки до Євросоюзу, а не в Крим
04.06.2014   //   582 Переглядів
Крим зараз

Крим зараз

Працівники дочірніх підприємств «Газпрому» і «Транснафти» замість Криму поїдуть у відпустку до країн Євросоюзу, повідомляють «Известия».

Так, в ТОВ «Газпром трансгаз Казань» та адміністрації Балашихи купують путівки для своїх співробітників до Болгарії. «Дочка» «Газпрому» готова відправляти до Європи співробітників за 30 тис. рублів за людину, повідомляє газета.

«Газпром видобуток Уренгой» організовує співробітникам відпочинок в Білорусії, який компанії обійдеться в 127 тис. рублів за одну путівку. «Східно-Сибірські магістральні нафтопроводи» вибрали для відпочинку Грецію.

У казанської дочці «Газпрому» купівлю путівок до Болгарії пояснюють із завантаженістю російських дитячих оздоровчих центрів на Чорноморському узбережжі Росії. «З огляду на те що планування літнього відпочинку ведеться заздалегідь, у другому півріччі 2013 були заявлені плани з організації відпочинку 2014 року. Така тривала підготовка обумовлена ​​низкою організаційних заходів, у тому числі процедурою відкритих конкурсних закупівель. У період планування та оформлення відповідної документації Республіка Крим ще не була в складі Російської Федерації. Тому було проведено відкритий конкурс на організацію літнього відпочинку для дітей в Болгарії», – пояснили в прес-службі компанії.

«Після того як на медіафорумі» Загальноросійського народного фронту «24 квітня 2014 року в Санкт-Петербурзі президент Володимир Путін заявив про необхідність підтримки вітчизняних компаній, робота з укладання договорів на відпочинок дітей у Болгарії була припинена і замінена на організацію дитячого відпочинку в санаторіях та оздоровчих центрах у містах Сочі і Геленджик.

Завкафедрою регіональної економіки НДУ ВШЕ Олексій Скопин вважає, що співробітники «Газпрому» не хочуть зайвий раз показуватися в Криму через острах потрапити під санкції.

«Ті люди, які відвідують Крим, можуть потрапити під санкції. Якщо йдеться про менеджмент «Газпрому», є ризик, що їх поїздка до Криму призведе до персональних санкцій. А у багатьох з них зарубіжні контракти, потрібно їздити, зустрічатися, вести переговори. Попадання під санкції створює для них додаткові незручності», – відзначає експерт.