«Укрзалізниця» справді переплачувала Єрємєєву та донецьким за паливо на мільярдних підрядах
02.06.2014   //  

ДП «Укрзалізничпостач» закуповував дизельне паливо по завищеним цінам, однак нове керівництво залізниці не може покарати постачальників. Про це в інтерв’ю «Економічній правді« повідомив перший заступник голови «Укрзалізниці» Максим Бланк.

«Що стосується цін поставки минулого періоду – це правда, ціни були дуже завищені. Виправити ситуацію з минулим періодом я вже не можу. Борг був своєчасно проданий одному з найбільших українських банків, і я змушений буду заплатити. Не залишається механізмів врегулювання цього питання… Це робота силових органів. Оскаржити ціну минулого періоду, на жаль, не вийде. Проведено постачання, складений акт. Найголовніше – борг був переуступлений», – заявив Бланк, не сказавши якому саму банку було переуступлено борг залізниці за дизпаливо.

За даними Бланка, зараз через зростання курсу долара та фіксації ціни на дизпаливо у гривні, ці постачальники працюють собі у збиток.

«Вони кілька разів намагалися саботувати поставки, але ми погрожували їм судом. Хоча ситуація досить серйозна. Був один критичний день, коли запас палива на «Укрзалізниці» становив добовий запас. Це вже на межі кризи. Однак ми знайшли компроміс з постачальниками палива», – повідомив перший заступник голови «Укрзалізниці».

Останніми роками найбільшими постачальниками дизпалива для «Укрзалізниці» були компанії з групи нардепа Ігоря Єрємєєва: ТОВ «Вог аеро джет», ТОВ «Укрпостач-Нафтотрейд, МПП «ВК імпекс». У 2013-2014 роках вони виграли тендери залізниці на 5,44 млрд грн. При цьому минулого року тендерна ціна на паливо від Єрємєєва становила 11 250 грн./т без ПДВ, що значно перевищувало ринкові ціни.

Також крупними постачальниками у цей період були фірми ТОВ «Перша паливна компанія» (4,07 млрд грн.) донеччанина В’ячеслава Момота та ТОВ «Екоойл» (1,31 млрд грн.) нардепа від Партії регіонів Нуруліслама Аркаллаєва. Вони також вигравали тендери «Укразалізничпостача» по завищеним цінам.