«Енергоатом» судитиметься з одеситами за розпил 3,5 мільйонів на інвентаризації
01.06.2014   //  

Службове розслідування «Енергоатому» виявило зловживання при закупівлі послуг на інвентаризацію Запорізької АЕС, через які держпідприємство могло зазнати збитків в розмірі 3,5 млн грн. Про це повідомляє прес-служба «Енергоатому».

Йдеться про тендер на інвентаризацію ЗАЕС, який «Енергоатом» проводив восени минулого року. Тоді за результатами відкритих торгів підряд отримало ТОВ «ДП Інагро», вартість угоди склала 6,41 млн грн.

Власником одеського «ДП Інагро» був на той момент і є наразі Андрій Кованжи, який донедавна очолював Одеську регіональну філію державного підприємства «Центр державного земельного кадастру». Раніше Кованжи був директором ТОВ «Интерра», він першим очолив фірму у 2007 р., коли її заснував Зіновій Кіосе. Пізніше «Интерру» переоформили на Владислава Попика і директор також змінився. На вказаному тендері єдиним конкурентом фірми «ДП Інагро» було ТОВ «Терра Ком», власником котрого є Олександр Калашников, а директором на момент тендеру був Євген Волчков. Обидвоє відомі як директори вищевказаного ТОВ «Интерра» при власникові Попику.

Як повідомили «Нашим Грошам» в «Енергоатомі», роботу фірма виконала неякісно і гроші за вказані послуги їй перерахувати не встигли.

«Вони робили роботу і навіть направили її до нас, але вона не була прийнята, оскільки не була виконана до кінця. Мали зробити інвентаризацію і зробити паспорти, так от паспорти вони не зробили в належній формі, там було багато зауважень, тому їм все це повернули обґрунтовано… Більш того ми будемо стягувати з цієї фірми штраф за те, що вона не виконала свої зобов’язання в установлені терміни. Зараз у нас починається претензійно-позовна робота з цього приводу», – пояснили в «Енергоатомі».

Матеріали перевірки передані до СБУ для вирішення питання щодо наявності підстав для відкриття кримінального провадження за виявленими фактами.

Щодо відповідальності посадовців самого «Енергоатому», то буде застосовано заходи дисциплінарного впливу до винних осіб за неналежне виконання своїх посадових обов’язків.