«Укргазвидобування» окупували люди Кацуби, Бойка, Мартиненка та Москаленка
24.05.2014   //  

Призначені новою владою керівники держкомпанії «Укргазвидобування» (УГВ) мають очевидні зв’язки з Миколою Мартиненком, родиною Кацуб, групою Ігоря Єремєєва та близьким до Юрія Бойко нардепом Ярославом Москаленком. Про це у «Insider» пише колишній в.о. голови «Укргазвидобування» Олексій Тамразов.

Головою правління держкомпанії став Сергій Миколайович Костюк. Він раніше працював в УГВ заступником начальника відділу реалізації і був звільнена через скорочення посади у вересні 2013 року. Після цього Костюк був працевлаштований у НАК «Нафтогаз» на посаду заступника директора департаменту реалізації газу.

Костюк має близькі стосунки з одним із власників компанії МПП «Феон», яка, своєю чергою, пов’язана з народним депутатом Ярославом Москаленком. Він був одним з перших депутатів, хто покинув фракцію Партії регіонів після втечі Віктора Януковича, і перейшов до депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Ігоря Єрємєєва. Разом з Москаленком до групи Єрємєєва перейшли і Володимир і Сергій Кацуби.

У 1990-2000-х роках Москаленко працював на ринку нафтопродуктів, у тому числі у Полтавській області (компанії «Альфа-Трейд», «Синтез» и «Феон», остання фірма зареєстрована на партнера Москаленка Вадима Кикотя). Згодом очолював Вишгородську райраду Київщини, коли Віктор Янукович починав облаштовувати там «Межигір’я». У 2010 році Москаленка призначено заступником губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка, який входив в команду міністра енергетики Юрія Бойко. Присяжнюк до губернаторства очолював «Чорноморнафтогаз» і був керівником УМВС у Полтавській області.

Першим заступником голови УГВ став Олександр Юрійович Сомов. Раніше він працював головою правління в газовидобувній компанії «Пласт», що належала нардепу від «Батьківщині» Миколі Мартиненку, який є головою парламентського комітету з паливно-енергетичного комплексу.

Зараз «Пласт» належить народному депутату Олександру Оніщенко, який є бізнес-партнером Володимира Дельдінова, друга Сергія Кацуби, колишнього голови тендерного комітету «Нафтогазу України», який опікувався тендером на постачання «вишок Бойко».

Заступником голови правління УГВ було призначено Вадима Олександровича Шленчака. Це один із власників мережі АЗС «Калина», яку 2011 року планувало придбати УГВ. Утім після відмови Мінекономіки в наданні дозволу на цю угоду більшість заправок під брендом «Калина» було продано мережі WOG Ігоря Єремєєва.

Начальником департаменту МТР «Укргазвидобування» став Геннадій Юрійович Лазарєв. Раніше ця людина працювала першим заступником голови райдержадміністрації в місті Дергачі Харківської області. Головою цієї райдержадміністрації був Володимир Кацуба.