Денисова відправила в «регіонало»-єнакіївське кубло ще 120 мільйонів на дитячі харчі
20.05.2014   //   103 Переглядів

Міністерство соціальної політики України 12 травня за результатами тендерів уклало угоди на послуги харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення. Загальна вартість угод складає 121,39 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

ТОВ «Адмет-Груп» отримало замовлень на 48,07 млн грн. на харчування дітей у Ладижині (Вінницька обл.), Камені (Волинська обл.), Маневицькому районі (Волинська обл.), Сарненському районі (Рівненська обл.).

До початку 2012 року єдиним власником ТОВ «Адмет-Груп» був одесит Дмитро Водопянов, потім фірма змінила місце реєстрації з Одеси на м. Боярку Київської област. Засновниками стали киянин Олександр Горбенко і одеситка Ганна Бутенко. Сьогодні єдиним власником записаний Андрій Усенко.

Олександр Горбенко також раніше був директором ТОВ «Укрпродакорд ОР», що входило в пул постачальників харчування армії, сформований за час керівництва в Міністерстві оборони Михайла Єжеля. Ця фірма раніше належала Олені Березок – дружині Руслана Березюка, депутата Білоцерківської міськради, який донедавна представляв Партію регіонів, а тепер позапартійний. Олені Березюк також належить відоме поставками неякісних продуктів ТОВ «Візит», яке днями отримало від Мінсоцполітитки підряди на харчування дітей-чорнобильців у інших регіонах на 109,86 млн грн.

На Андрія Усенка, якому нині офіційно належить «Адмет-Груп», у 2011-2012 рр. перереєстрували ТОВ «Провідна продовольча компанія ЗС», якою до того володів Дмитро Мєдвєдєв. Ця фірма також відома як один із фаворитів на тендерах на харчування від Міністерства оборони України.

Мєдввєдєв, за даними ЗМІ, є бізнес-партнером Миколи Присяжнюка, екс-міністра АПК, котрий є представником «єнакіївської» групи, з якою раніше мала спільний бізнес на харчуванні армії дружина міністра оборони Михайла Єжеля.

ТОВ «Перша компанія Максимум» отримає 73,32 млн грн. на харчування дітей у Рівненській області.

До кінця 2012 року власником «Першої компанії Максимум» був киянин Павло Максімов, який також відомий як власник «Укропттрейд-ВС», котре продавало мазут Міноборони за завищеними цінами. Сьогодні власником «Першої компанії Максимум» значиться Олександр Савченко, відомий як директор вищезгаданого «Укрпродакорд ОР».

Відомо також, що на Савченка у 2012 році було оформлено ТОВ «Ректан», яким до того володіли Олександр Ємельянов і Олександр Ступак. Останній також відомий як партнер по ТОВ «Грандвуд інвест» Олексія Чеботарьова, близького до екс-голови МВС Віталія Захарченка. Чеботарьова вважають одним з головних гравців нелегального ринку горілки.

У свою чергу Ємельянов також відомий як співзасновник ТОВ «Проперті де Люкс», де директором був Антон Катін, бізнес-партнер Тетяни Гейчук, дружини Андрія Гейчука, заступник начальника штабу з оперативно-технічної служби військової частини 3077, що розміщується у с.Нові Петрівці.

Нагадаємо, 30 квітня Мінсоцполітики вже уклало угоди щодо харчування дітей-чорнобильців на суму 169,88 млн грн.

По 17 із 68 лотів торги відмінили з низки причин, зокрема коли були відхилені всі конкурсні пропозиції чи до оцінки допущено менше двох учасників. Нагадаємо, що очікувана вартість цієї закупівлі за всім лотами складає 362,43 млн грн.