Київрада відбирає 2 га біля озера на Оболоні у благодійника «бютівського» голови КМДА
16.05.2014   //   60 Переглядів

Столична прокуратура, яка представляє інтереси Київради, добивається звільнення ділянки площею 1,89 га на березі озера Верблюд в Оболонському районі, яку займає Київська міська організація Українського товариства мисливців та рибалок. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 8 травня.

Прокуратура стверджує, що товариство зайняло ділянку самовільно, оскільки у нього відсутні правовстановлюючі документи на землю. Це виявила Держсільгоспінспекція під час перевірки у лютому 2013 року.

На цій ділянці розташована база відпочинку «Смарагдова». У 2012 році Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Києві встановила, що право власності на будівлі не зареєстровано.

Суди перших двох інстанцій у задоволенні позову прокуратурі відмовили. Вони встановили, що товариство користується ділянкою на підставі рішення виконкому Київради 1986 року. На підставі цього ж рішення була побудована рибальська база. Товариство продовжує користуватися базою і ділянкою, сплачуючи земельний податок. При цьому організація неодноразово зверталася до уповноважених осіб щодо переоформлення ділянки у відповідності до чинного законодавства України, отримала згоду на розроблення проекту землеустрою, розробила такий проект та подала його на погодження, проте відповіді не отримала.

Але Вищий госпсуд ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції. ВГСУ вказав, що суди не дали оцінку таким фактам: виконком дозволив товариству влаштувати рибальські бази площею 0,2 га, а організація використовує ділянку площею 1,89 га; у товариства відсутні правовстановлюючі документи на ділянку і будівлі.

Керівником київської міської організації Українського товариства мисливців та рибалок є депутат Київради (фракція «Столичні реформи») Віктор Тищенко. Він також входить до правління благодійного фонду «Рідна оселя», який належить голові КМДА Володимиру Бондаренку («Батьківщина»).