Під шумок Євро-2012 облрада віддала «регіоналу» 22 мільйони
12.05.2014   //  

Перевірка прокуратури встановила, що посадові особи одного з управлінь Одеської обласної ради, всупереч закону, здійснили внесок у сумі 22 млн грн. до статутного фонду приватних підприємств за рахунок коштів місцевого бюджету. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

Прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Того ж дня Одеська обласна рада поширила в ЗМІ заяву, де намагалася спростувати розтрату.

«У зв’язку з проведенням в 2012 році на території України фінальної частини чемпіонату Європи з футболу і перспективою входження Одеси в перелік міст, де проводитимуться ігри зазначеного чемпіонату, обласною радою під час розгляду питання про затвердження обласного бюджету Одеської області на 2009 рік було прийнято рішення здійснити покупку акцій ПрАТ «Футбольний клуб «Чорноморець» на суму 20 млн. грн. за їх номінальною вартістю. У 2011 році обласною радою під час розгляду питання про внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік прийнято рішення про додаткове придбання акцій зазначеного акціонерного товариства на суму 2 млн. грн. Зазначені кошти в сумі 22 млн. грн. ПрАТ «Футбольний клуб «Чорноморець» були використані за цільовим призначенням на реконструкцію стадіону з метою приведення його у відповідність до вимог УЄФА для подальшого використання в якості однієї з ігрових арен чемпіонату Євро-2012», – йдеться в заяві облради.

Але згодом «Чорноморець» так і не був віднесений до переліку арен, задіяних для проведення Євро-2012, що сталося, як вказують в облраді, із незалежних від них обставин.

ФК «Чорноморець» контролює бізнесмен і народний депутат Леонід Клімов, на нього особисто зареєстровано близько 30% акцій, ТОВ «Авенсіс» володіє 41,5% і ТОВ «Блекс Сі Ріелті Груп» має 17%, співвласником обох цих фірм є вищезгаданий Клімов.

До початку 2014 року Леонід Клімов представляв у Верховній Раді Партію регіонів, а також очолював обласну партійну організацію у 2005-2008 рр.

За даними «Віснику держзакупівель», у жовтні 2012 році до тренувальної бази «Чорноморця» також мали збудувати дорогу за 21,17 млн грн. коштом обласного бюджету.