«Лукойл» подарував коханці Януковича 2 мільйони і його завод у Калуші рік не турбували
23.04.2014   //  

деньги от лукойлаКомпанія «Лукойл-Україна» 14 жовтня 2010 року уклав угоду з благодійним фондом «Дорога майбутнього» громадянської дружини Віктора Януковича Любові Полєжай про надання благодійної допомоги у розмірі 2 млн грн. Відповідний документ опубліковано на сайті «YanukovychLeaks» серед інших документі фонду Полєжай.

Через два тижні після укладення угоди про благодійну допомогу Віктор Янукович зустрівся з основним власником російського «Лукойлу» Вагітом Алєкперовим. Тоді президент України високо оцінив внесок «Лукойл» в реконструкцію потужностей ТОВ «Карпатнафтохім» (Калуш) і висловив сподівання на продовження інвестиційної програми.

«Велике спасибі Вагіту Алекперову і його компанії, які дотримали слова і вклали понад 550 млн доларів у реконструкцію цього підприємства. Я вважаю, подальша доля цього заводу – це перспективний розвиток, відкриття другої та третьої черги інвестиційних проектів, вихід на рівень приблизно до 1 млрд доларів інвестицій», – казав Янукович.

У свою чергу Вагіт Алекперов тоді повідомив, що «Лукойл» проявляє інтерес до розробки нафтогазоносних родовищ на шельфі Чорного моря.

Банківська проводка по благодійним коштам була здійснена 28 січня 2011 року.

Однак вже через рік «Карпатнафтохім» зупинив виробництво через неповернення державою ПДВ і проблем зі збутом. Щоб запустити завод, Кабмін тоді пішов росіянам на цілу низку поступок, зокрема повернув ПДВ, знизив тарифи і мита. У лютому 2014 року виробництво було знову зупинено.

Нагадаємо, після втечі з України, Янукович придбав будинок у елітному передмісті Москви «Барвиха» за $52 млн. Місцеві мешканці бачили там Любов Полєжай. За даними російських ЗМІ, сусідом Януковича тепер є Алєкперов.