Благодійникам Ющенка не вдалось відкараскатись від обіцянки оплатити 16 мільйонів за фільм Іллєнка
17.04.2014   //   167 Переглядів

Суд зобов’язав Благодійний фонд «Велика Родина» профінансувати виробництво художнього повнометражного фільму «Толока», який знімає Михайло Іллєнко. Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 9 квітня.

11 грудня 2012 року Благодійний фонд «Велика Родина» і ТОВ «Іллєнко Фільм» уклали договір про співпрацю у фінансуванні виробництва фільму «Толока» (хронометраж – 110 хв).

Фонд зобов’язався залучити для цього 16 млн грн. При цьому він отримав право вимагати від «Іллєнко Фільм» «вирішення всіх питань, пов’язаних з передачею прав інтелектуальної власності на фільм», переглядати робочий матеріал на стадії знімального періоду. Фонд мав бути згаданий у титрах, а також у рекламних акціях по просуванню фільму.

Спочатку сторони домовилися, що надання фінансової допомоги здійснюватиметься по етапах виробництва на підставі календарно-постановочного плану. Однак згодом цей пункт було виправлено і перерахування грошей мало відбуватися відповідно до надходження коштів до Фонду. Втім, грошей «Іллєнко Фільм» так і не дочекався і навесні цього року звернувся до суду.

Суд не прийняв до уваги посилання Фонду на складність залучення коштів, яка полягає у тому, що благодійні внески є виключно добровільними, оскільки ця обставина була відома Фонду до моменту укладення договору і він мав можливість її передбачити.

Також суд зауважив, що Міністерство культури внесло фільм «Толока» до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2013/2014 рр. Ця програма передбачає надання державної фінансової підтримки. Для участі у конкурсному відборі учасники мали підтвердити свою платоспроможність, і «Іллєнко Фільм» для цього надав договір, який вони уклали з Благодійним фондом «Велика Родина», однак який не виконується.

Директором Благодійного фонду «Велика Родина» з 2011 року є Юрій Рубан. Він же керував Національним інститутом стратегічних досліджень при президенті Вікторові Ющенку. Головою наглядової ради фонду «Велика Родина» є соратниця Ющенка Віра Ульянченко.

Цей благодійний фонд фігурує у справі про кошти на підтримку багатодітних сімей. У 2008 році у рамках проекту «Зігрій любов’ю дитину» благодійник віддав 4,89 млн грн. для допомоги 10 багатодітним сім’ям, в яких виховується 10 і більше дітей Київщини. Однак за допомогою заступника губернатора внесок був перерахований не на рахунок Київської облдержадміністрації, а на рахунок фонду «Велика Родина». Як відомо, протягом 2006-2009 років Київську ОДА очолювала Віра Ульянченко. Судове провадження у кримінальній справі проти заступника губернатора було закрите у зв’язку із закінченням строку давності.