МОЗ хоче вигнати з «Індару» керівника, пов’язаного з мільйонними оборудками, а там влаштували саботаж і знищення документів
13.04.2014   //  

У зв’язку із саботажем підготовки чергових загальних зборів акціонерів ПрАТ «Індар», невиконанням рішень Наглядової ради ПрАТ «Індар» головою правління Любов’ю Вишневською, що призвело до порушення прав акціонерів та держави в особі Міністерства охорони здоров’я України, надані відповідні рекомендації та доручення ДАК «Укрмедпром» щодо тимчасового відсторонення Вишневської Л.В. від виконання повноважень голови правління ПрАТ «Індар» з метою забезпечення проведення загальних зборів акціонерів ПрАТ «Індар» та незалежного аудиту його діяльності, у порядку передбаченому чинним законодавством України. Про це повідомила прес-служба МОЗ України.

11 квітня коміся МОЗ на чолі з міністром Олегом Мусієм планувала потрапити на територію «Індару», який розташовано на Борщагівці у Києві. Однак працвники підприємства не пускали комісію. За даними ЗМІ, на заводі знищують документи, щоби не допустити аудиту.

Нагадаємо, у 2012 році МОЗ через свою держкомпанію «Укрмедпром» отримало 71% акцій заводу ПрАТ «Індар». Наглядову раду підприємства очолив Дмитро Політіко, однокурсник заступника міністра-голови тендерного комітету МОЗ Романа Богачова. Правління держпідприємства очолила Любов Вишневська, яка раніше працювала з головою парламентського комітету по охороні здоров’я Тетяною Бахтєєвою.

Після цих призначень державний завод, який виготовляє винятково інсуліни для діабетиків, почав отримувати підряди МОЗ на постачання препаратів, які на заводі не виробляються – антиретровірусних (135,40 млн грн.) та протитуберкульозних ліків (53,61 млн грн.), вакцин (118,60 млн грн), фактора коагуляції крові та фактора Віллебранда (2,08 млн грн), тест-смужок для глюкометрів (15,80 млн грн).

Загалом за останні шість років завод «Індар» разом із однойменним Торговим домом виграли тендерів бюджетних установ на 710,129 млн грн. З них більше половини – 384,52 млн грн. припало на останні півтора роки, після того як ПрАТ «Індар» повернулось у сферу управління Мінохорониздоров’я. З цієї суми підряди самого МОЗу склали 326,41 млн грн.

У липні 2013 року Антимонопольний комітет України почав дослідження кількох тендерів за участі ПрАТ «Індар» для встановлення наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Йшлося про тендери, у яких єдиним конкурентом «Індару» було ТОВ «МВВ інвестментс», Яни Хейфец (Ізраїль) та киянина Бориса Хейломського – батька Олександра Хейломського, партнера вказаної вище Вишневської по фірмі «Рідан».

Тиждень тому міністр охорони здоров’я Олег Мусій заявив, що правоохоронні органи вивчають корупційні схеми, які реалізовувалися в МОЗ, коли його очолювала Раїса Богатирьова. За словами Мусія, в усіх схемах був задіяний заступник міністра Роман Богачов, котрий наразі формально все ще лишається на посаді в МОЗ, хоча на прийняття рішень не впливає.