Суд скасував закупівлю «Енергоатому» на 21 мільйон, яку виграла фірма з вдвічі дорожчою пропозицією
09.04.2014   //   96 Переглядів

Суд визнав недійсним договір про бетонування площадок та влаштування навісів для зберігання обладнання Хмельницької АЕС вартістю 20,54 млн грн., який 27 листопада 2012 року уклали ВП «Складське господарство» ДП «НАЕК «Енергоатом» і ТОВ «Атоммонтажсервіс». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 31 березня.

Результати цієї закупівлі оскаржив один із учасників конкурсних торгів – дочірнє підприємство «Фаворит-плюс» Всеукраїнської громадської організації «Союз організацій інвалідів», яке пропонувало майже удвічі меншу вартість робіт – 11,86 млн грн.

Пропозиція «Фаворит-плюсу» була відхилена через відсутність ліцензії на протипожежні роботи, а «Енергоатом» не надає згоди на залучення субпідрядників. Також «Фаворит-плюс» пропонував динамічну договірну ціну і неконкретні матеріали, а «Енергоатом» ставив вимогою тверду ціну угоди і вказання конкретних марок матеріалів.

Розглядаючи справу, суд дійшов висновку, що «Фаворит-плюс» надав пропозицію, яка цілком відповідала вимогам документації.

Суд вказав, що у документації конкурсних торгів не передбачено обмежень щодо залучення субпідрядників чи обмежень у ціновій пропозиції, а надання будь-якої іншої додаткової інформації до умов документації конкурсних торгів не включено. Пропозиція «Фаворит-Плюсу» відповідає вимогам торгів і могла бути допущена до оцінки.

Крім того, суд зауважив, що замовник створив дискримінаційні умови для «Фаворит-плюсу». Зокрема, «Складське господарство» запізно надало відповідь підприємству на прохання розглянути робочі креслення і ситуаційний план, які необхідні для визначення об’ємів та вартості робіт.

Між тим документація переможця містить недоліки і мала бути відхилена. Зокрема, «Атоммонтажсервіс» у локальних кошторисах на загально-будівельні роботи, тобто у розділі цінової пропозиції, застосував незатверджені належним чином індивідуальні кошторисні норми.

Засновниками ТОВ «Атоммонтажсервіс» (Хмельницька обл.) є Володимир і Сергій Вознюки. Сергій Вознюк є депутатом Хмельницької облради, обраний від «Батьківщини». За останні 5 років фірма разом із оскарженою закупівлею отримала державні підряди, в основному на роботи по ХАЕС, на 64,47 млн грн.