Карна справа: «Укрзалізничпостач» переплатив партнеру свого директора 19 мільйонів
31.03.2014   //   88 Переглядів

ДП «Укрзалізничпостач» за результатами тендеру уклало угоди з ТОВ «ВКК «Трансенергопром» на придбання металопрокату на суму понад 25 млн грн. Різниця між цінами, визначеними договорами та цінами виробника склала 19 млн грн. На підставі фактів зловживань стосовно службовців ДП «Укрзалізничпостач» відкрито кримінальне провадження. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Встановлено, що ДП «Укрзалізничпостач» за результатами відкритих торгів уклав угоди з «ВКК «Трансенергопром» про закупівлю металопрокату виробництва ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» на загальну суму понад 25 млн грн.

«Пропозиції «ВКК «Трансенергопром» не відповідали кваліфікаційним вимогам. Однак, незважаючи на це, вони не були відхилені. Також за інформацією ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», продукція комбінату для потреб залізниць в період виконання вищевказаних договорів не постачалася і договори щодо цього з ТОВ «ВКК «Трансенергопром» не укладалися.

Відповідно до висновку експерта різниця між цінами, визначеними договорами та цінами ВАТ «Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча» на момент укладання договору, становить понад 19 млн грн.», – йдеться у повідомленні генпрокуратури.

Згідно з даними «Віснику держзакупівель», компанія «ВКК «Трансенергопром»  вигравала тендери ДП «Укрзалізничпостач» на придбання прокату в лютому 2011 року. Тоді «ВКК «Трансенергопром» отримало замовлення за двома тендерами: на 24,81 млн грн. і на суму 49,73 млн грн.

На час проведення закупівель і до листопада 2012 року власниками «ВКК «Трансенергопром» були донеччани Тетяна Булгакова і Олександр Куліков. Потім компанію переєстрували на донеччанина Ігоря Кошеля, сьогодні власницею значиться Галина Лєвєріна з АР Крим.

Олександр Куліков є бізнес-партнером директора ДП «Укрзалізничпостач» Олега Якимовського – вони відомі як співзасновники ТОВ «Торговий дім «Попаснянський вагоноремонтний завод». Сам завод контролюється нардепом від Партії регіонів Антоном Пригодським з оточення Віктора Януковича.

Тетяна Булгакова є партнеркою по ТОВ «ДПС-Строй» Євгена Тютюшова, який у свою чергу мав спільний бізнес з Геннадієм Політикіним, екс-начальником служби матеріально-технічного забезпечення ДТГО «Південно-Західна залізниця».

Також раніше з Булгаковою до складу засновників «ВКК «Трансенергопром» входив Вадим Семена, який до того працював водієм-охоронцем у Міністерстві транспорту.

У «ВДЗ» опубліковано дані про підряди «ВКК «Трансенергопром» на 352,12 млн грн. Більшість цих підрядів отримані протягом 2011 року, останній тендер був виграний у травні 2012 року.