Проти постачальника «швидких» для МОЗ порушили карну справу – завищив ціни на обладнання у сім разів
28.03.2014   //  

Компанія «Практика», яку Міністерство охорони здоров’я минулого року обрало постачальником автомобілів швидкої допомоги на 714 млн грн., намагалась ввезти в Україну обладнання для цих автомобілів по завищеним цінам. Про це свідчить лист Міністерства доходів, опублікований депутатом Київради від «УДАРу» Олексієм Давиденко (документи – тут).

Як повідомляють митники, 18 березня «НВО «Практика» намагалось ввезти через Ягодинську митницю медичне устаткування вартістю 4,07 млн євро. Згідно поданих документів, відправником була швейцарська фірма «Enterprises medicales gray s.a.» (Женева).

Однак подані на розмитнення документи виявились «завідомо підробленими».

«Під час проходження митних формальностей та огляду вантажу працівниками митниці виявлено документи, відповідно до яких відправником даного товару є компанія «Philips medical syst Nederland b.v.» (Ейндховен, Голландія) на адресу російського підприємства «EMG» (Москва), а також вказана вартість 613 тис 703 євро. Таким чином, в результаті умисних дій службовими особами ПрАТ «НВО «Практика» умисно безпідставно завищено митну вартість медичного обладнання, що постачається за бюджетні кошти на адресу Міністерства охорони здоров’я, у більш ніж 7 разів та вчинено замах на їх заволодіння в особливо великих орозмірах», – повідомляє Міндходів.

Відтак слідче управління фінансових розслудівань ГУ Міндоходів у Волинській області почало досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.5 ст. 191, ч.1 ст.366 ККУ.

Окрім цього Міндоходів повідомило всі інші митниці України про намір посадових осіб «Практики» ввезти медичне устаткування на територію України через інші пункти пропуску. Відмічається, що при цьому фірма може подавати з завідомо неправдивою інформацією про відправника і вартість товару.

Це повідомлення Міндоходів було розіслано по митницям 22 березня. Карна справа була порушена 20 березня.

Разом з тим, Олексій Давиденко повідомив, що нове керівництво МОЗу 24 березня «без зайвого розголосу почало швидко приймати “швидкі” фірми Практика, які фактично є речовими доказами злочину».

Фірма «Практика» належить Олегу Висоцькому, який користувався прихильністю з боку сина Віктора Януковича Олександра.

Нагадаємо, новим міністром МОЗу є Олег Мусій, який під час Майдану керував медичною службою спротиву. Екс-міністр Раїса Богатирьова потрапили у списки колишніх високопосадовців України, на які накладено економічні санкції Євросоюзу.