Табачник дозволив «прокладці» наживатись на оголошеннях бідних аспірантів
27.03.2014   //   518 Переглядів
Копія квитанції оплати оголошення про захист дисертації в «Атестаційному віснику» в жовтні 2012 р.

Копія квитанції оплати оголошення про захист дисертації в «Атестаційному віснику» в жовтні 2012 р.

Протягом листопада 2011 року – листопада 2012 року науковці сплачували гроші за публікацію оголошення про захист кандидатських і докторських дисертацій приватній фірмі – ТОВ «Атестаційний вісник». Про це йдеться у зверненні Ради молодих дослідників науково-дослідних інститутів НАНУ до голови парламентського комітету з питань науки та освіти Лілії Гриневич.

Існування бюлетня «Атестаційний вісник» було узаконене наказом МОН від 14.02.2012. До цього оголошення про захист дисертацій публікувалися у «Бюлетні ВАК України». Однак Вища акредитаційна комісія була розформована і її функції передані Департаменту атестації кадрів МОН.

У новому бюлетні вартість публікації оголошення зросла майже в чотири рази – з 60 грн. до 230 грн. Крім того, подавати оголошення тепер потрібно було за три місяці до дати публікації, хоча раніше це був один місяць. Якщо ж науковці хотіли опублікувати свої оголошення пошвидше, то зростала і вартість послуги: від 570 грн за «більш ранню публікацію» до 1440-1920 грн. за «термінове оголошення». При цьому середня стипендія аспіранта, що захищається, становить 1600 грн.

Тарифи в «Атестаційному віснику». Знімок зроблено в місці видачі квитанцій за сплату вартості оголошень в «Атестаційному віснику», в січні 2012 р.

Тарифи в «Атестаційному віснику». Знімок зроблено в місці видачі квитанцій за сплату вартості оголошень в «Атестаційному віснику», в січні 2012 р.

У грудні 2012 року міністр освіти Дмитро Табачник переніс публікацію оголошень до спеціального випуску газети «Освіта України». Вартість повідомлення, а це кілька рядків, у виданні зараз становить 210 грн. Гроші сплачуються на рахунок держпідприємства «Педагогічна преса», що підпорядковане МОН. Зауважимо, що «Педагогічна преса» друкувала і «Атестаційний вісник».

У 2013 році Держфінінспекція встановила, що у ДП «Педагогічна преса» відсутні документи бухгалтерського обліку за період з 01.10.2010 по 01.01.2013. Крім того були встановлені фінансові порушення на суму 1,08 млн грн.

ТОВ «Атестаційний вісник» у вересні 2011 року заснував мешканець смт Борова (Фастівський район) Едуард Бекетов. Протягом 2012 року директором фірми був Павло Коломієць. У 2013 році засновником і директором фірми став Іраклі Парцваніа.

ТОВ «Атестаційний вісник» зареєстроване за адресою масової реєстрації в Києві по вул. Обсерваторна, 23, кв 17. За даними «Свідомо» станом на грудень 2012 року, у цьому офісі знаходився салон краси.

Зауважимо, що тут же «прописане» ТОВ «Бюлетень Атестаційний Вісник», яке в грудні 2011 року заснував киянин Ігор Самусь. З березня 2013 року засновником фірми є Шохрух Ісмоїлов з Узбекистану.

Нагадаємо, науковці вже не один рік вимагають взагалі прибрати плату за друк оголошень про захист дисертацій на вчене звання кандидата або доктора наук. Вони заявляють, що встановлені ціни за публікацію одного абзацу друкованого тексту не підтверджені ніякими офіційними документами або обгрунтуваннями з боку Департаменту атестації кадрів МОН.

Публікація вказаних оголошень є обов’язковою для всіх дисертантів.