Чиновники знову зайнялись хабарями: скільки зараз беруть агроінспектори, міліція, водоканал
27.03.2014   //   125 Переглядів

Чиновники середньої руки знову беруть хабарі, однак тарифи зменшились майже вдвічі, розповіли кілька підприємців. Про це пише Марія Попова у «ЛiгаБiзнесIнформ«.

Істотна зміна – зниження корупційних тарифів. «Купили офісну будівлю, 1,6 тис. кв. м. Якщо раніше за переоформлення договору з водоканалом чиновники вимагали 200 тис. грн, то тепер – близько 100 тис. грн. Загроза – відключення води на період оформлення, який за законом може тривати до року», – розповідає київський бізнесмен на умовах анонімності.

У Державній сільськогосподарській інспекції раніше бере по $1 з кожної тонни зерна за його сертифікацію, відзначають аграрії. «Правда, тепер можна поторгуватися за загальну суму», – відзначає один з учасників ринку.

Знизилися розцінки і у фірм-»прокладок». Наприклад, сертифікацію дорожніх транспортних засобів здійснюють спеціальні акредитовані лабораторії. За один такий сертифікат торік доводилося платити 2,7 тис. грн. «У касу заносять 110 грн, решта осідає на рахунках чиновників середньої руки, а частина йде вищестоящим», – говорить він. Зараз тариф знизився до 700-1100 грн. за сертифікат.

Гірше йдуть справи у мікробізнесу. Міліція, що покриває торговців і дозволяє їм встановлювати розкладки в недозволених місцях, як і раніше бере – в Києві по 8-15 тис. грн. на місяць з кожної торгової точки. «Дільничні не змінилися, і вони не розуміють, з чого б це мінятися тарифами», – пояснює власник кіоску біля однієї зі станцій київського метро.

Головна причина того, що корупція триває – відсутність люстрації у величезному чиновницькому апараті і збереження всіх можливостей тиску на бізнес, вважають опитані підприємці.

«В аграрному секторі особи особливо не змінилися – своїх крісел позбулися тільки міністр АПК, голова Державної продовольчо-зернової корпорації і глава Госземагентсва. Керівники інспекцій, в тому числі і в регіонах, де і зазвичай і творяться всі чорні справи, як і раніше займають свої посади», – відзначає голова Української аграрної асоціації Володимир Макар.