Екс-депутат узаконює право власності на кінотеатр, перетворений на розважальний центр
20.03.2014   //  

Суд визнав за ТОВ «Браво» право власності на частину (24%) цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра», що розташований на вул. Свободи, 1-А у Хмельницькому. Про це свідчить постанова Рівненського апеляційного господарського суду від 4 лютого.

У 2000 році Хмельницька міськрада передала в оренду фірмі «Браво» кінотеатр «Сілістра» загальною площею 1389 кв м строком на 5 років для створення культурно-просвітницького та спортивного комплексу. На той момент вартість кінотеатру становила 530 тис грн.

У подальшому термін дії договору було продовжено до 2020 року.

За час оренди фірма реконструювала глядацький зал кінотеатру під конференц-зал та приміщення для проведення розважальних заходів, поремонтувала дах, облаштувала у фойє кафе та бар. Крім того, було добудовано більярдний зал. Також фірма отримала дозвіл на добудову басейну на першому поверсі і готелю на верхніх поверхах.

Як встановила судова будівельно-технічна експертиза від 16.10.2013 року, вартість кінотеатру на дату дослідження становить 6,23 млн грн. Розмір частки фірми становить 24% або 1,49 млн грн., міськради – 76% або 4,74 млн грн.

За висновком експерта, у результаті реконструкції будівлі кінотеатру “Сілістра” під конференц-зал була створена нова річ. Виконані фірмою поліпшення майна є невід’ємними.

Визнаючи за фірмою право власності на 24% площі колишнього кінотеатру, суд зазначив, що можливість реконструкції майна з дозволу міськради передбачена договором оренди. А ТОВ «Браво» на всі будівельні роботи отримало погодження міської ради.

Прокуратура, заперечуючи проти права фірми на реконструйовані приміщення, заявила, що фірма може набути права власності на майно комунального кінотеатру лише в порядку його приватизації.

Однак, суд зазначив, що ані законом про малу приватизацію, ані законом про приватизацію держмайна не передбачено порядку приватизації комунального майна. Разом з тим нормами ЦК України і закону «Про оренду державного та комунального майна» встановлено підстави та умови набуття права власності на спірне майно. Зокрема, ЦК України встановлює: якщо в результаті поліпшення, зробленого за згодою наймодавця, створена нова річ, наймач стає її співвласником.

До 2004 року засновниками ТОВ «Браво» були екс-депутат Хмельницької міськради Віктор Вікарчук, син колишнього мера Хмельницького Сергій Чекман та екс-голова Хмельницької райдержадміністрації, екс-депутат міськради Віктор Коліщак.

Протягом 2005-2008 років засновником фірми була Валентина Марценюк, до якої потім знову приєднався Вікарчук і зараз вони разом володіють ТОВ «Браво». Марценюк та Вікарчук прописані за однією адресою.

Якраз у 2005 році Вікарчук був призначений головою Красилiвської районної державної адмiнiстрацiї. А з 2006 року він був депутатом Хмельницької міської ради.

Нагадаємо, Чекман є засновником ПП ринок «Ізіда», яке півроку тому виграло судову тяганину за землю із міськрадою. Раніше до складу засновників фірми входила також дружина Коліщака Жанна.