Люди Януковича переписали дата-центр на Парковій алеї на менеджерів
18.03.2014   //   490 Переглядів

Один з найбільших в Україні дата-центрів «Парковий» викупили його менеджери. Про це пише Стас Юрасов у газеті «Капітал».

Юридичною особою, яка володіє дата-центром, є ТОВ «Анте Медіам». Віднедавна по 35% у його статутному фонді стало належати директору Віталію Філатову та DB Venture Investments LTD (Кіпр). Решта 30% – «Топ Системс», власником якої є заступник директора «Паркового» Денис Бурдук. Статут «Анте Медіам» становить 150 млн грн. Віталій Філатов наразі не зміг пояснити, звідки він взяв гроші на придбання частки у цьому проекті.

Як відомо, з 2011 року засновниками ТОВ «Анте Медіам» були Віталій Філатов (1%) та ТОВ «Амадеус Ко» (99%), засновниками якого є Олександр Хом’як і британська компанія «Fineroad Business LLP»,  яка пов’язана з оточенням Януковича.

Прокоментувати, де він взяв гроші на збільшення своєї долі з 1% до 35%, Філатов пообіцяв наступного тижня. Раніше Філатов займався регіональним телекомунікаційним бізнесом у Донецьку, а Денис Бурдук був директором компанії «Топ НЕТ» (зараз дочірня структура «Датагруп»). У третьому кварталі 2010 року DB Venture Investments LTD володіла 49% «Топ НЕТ».

Фірма «Амадеус Ко» побудувала на Парковій алеї, поблизу Верховної Ради, будівлю Центру адміністративно-ділової авіації, на першому поверсі якої розмістився дата-центр «Парковий».

«Парковий» ввели в експлуатацію у липні 2013 року. За оцінками учасників ринку, він обійшовся інвесторам у $18-24 млн. Дата-центр розрахований на 400 серверних стійок, а це, за мірками українського ринку, – величезне сховище даних.

Від «Наших грошей»:

Одразу після запуску «Парковий» почав надавати державній «Укрпошті» послуги за цінами, набагато вищими від ринкових.

Будівля, у якій розмістився дата-центр, будувався як вертодром для перельотів Віктора Януковича. Будівля за цим призначенням не використовувалася, оскільки охорона екс-президента забракувала цей маршрут. Тому згодом у приміщеннях вертодрому обладнали дата-центр «Парковий».

До будівництва вертодрому на Парковій алеї причетна також компанія «Танталіт», на землі якої зведено резиденцію «Межигір’я».

Засновниками британської фірми «Fineroad Business LLP», що є одним з власників «Амадеус Ко», булиі офшори «Ireland & Overseas Acquisitions» і «Milltown Corporate Services». Ці ж офшорки заснували і фірму «Highway Investment Processing», яка у 2011 році продала «Чорноморнафтогазу» першу бурову установку.