Залізниця віддасть 31 мільйон на миття цистерн фірмі помічника Кірпи
17.03.2014   //  

ДП «Південна залізниця» 4 березня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Промсистема» на послуги з підготовки вагонів-цистерн під налив за 31,17 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель»ю

Упродовж року фірма повинна прочистити 12 080 цистерн: видалити залишки вантажу, пропарити, промити, прогазувати й протерти.

Участь у тендері взяли тільки два підприємства: «Промсистема» і підрозділ «Львівської залізниці» «Ремонтне вагонне депо Дрогобич», яке програло з різницею в 30%.

Засновниками ТОВ «Промсистема» є ПАТ «Трансфорвардінг Лімітед АГ» (76%) і фірма «Фіакр», дочірнє підприємство кіпрської «Хельгесон інвестментс лімітед»  (24%). Керує фірмою з 2005 року Геннадій Скиба.

За даними «Ділової столиці», ПАТ «Трансфорвардінг Лімітед АГ», єдиним акціонером якого є кіпрська компанія «ТiЕф & Ейч Трансфорвардiнг Холдiнгс Лтд», контролює син покійного гендиректора «Укрзалізниці»-міністра транспорту Георгія Кірпи – Віталій. ТОВ «Промсистема» було створено в 2003 році, коли Кірпа очолював міністерство транспорту.

Головою наглядової ради «Трансфорвардінг Лімітед АГ» є Леонід Панасевич, відомий як радник Георгія Кірпи. Панасевич також є директором фермерського господарства «Дніпро», засновниками якого є вдова та донька Кірпи – Жанна і Інна, та ТОВ «Медіна», заснованого Інною Кірпою.

За останні п’ять років фірма «Промсистема» виграла тендерів на  239,97 млн грн., при чому усі замовлення – від «Південної залізниці». Минулого року аналогічні послуги замовляли за 54,25 млн грн., позаминулого – за 51,38 млн грн.

Нагадаємо, в оренді у «Промсистеми» перебуває промивально-пропарювальна станція «Кагамлицька» у Кременчуці Полтавської області. Цю станцію «Укрзалізниця» віддала фірмі в оренду ще у 2004 р. Нещодавно управління станцією намагалися повернути через суд, посилаючись на те, що її – як державне майно – взагалі не можна було віддавати в оренду. Однак суд постановив, що подібної заборони на той момент не було, натомість Мінтранс передачу станції погодив.