Розкіш «Межигір’я»-2: зарплати, подарунки
Януковичу буде дуже важко пояснити, чому прибиральниця в «Межигір’ї» отримувала зарплату більшу від вчителя у школі, як одним махом пропити 177 тисяч гривень та навіщо платити «Кобрі» премію у доларах.
Чергова порція документів, оприлюднених «YanukovychLeaks», вразила «Наші Гроші» ще більше, ніж люстри з позолотою по 8 мільйонів євро, тарілки по 4 тисячі гривень, оренда автівки для коханки Януковича за 60 тисяч гривень в місяць та персональний «Мерседес» для самого Януковича ціною 6 мільйонів гривень (про це докладно у статті Розкіш «Межигір’я» (фото)).
Саме коли Янукович у Ростові-на-Дону 11 березня знову роздумував про смуту в Україні та власну президентську легітимність, з якою він має намір повернутись, ми розбирались у платіжках з архівів «Танталіту». І знайшли кілька документів, які четвертий президент України ніколи не зможе пояснити своїм прихильникам:
- Прибиральниця у вольєрах для собак в «Межигір’ї» мала зарплату 3 500 гривень, прибиральник у цих же вольєрах отримував 4 тисячі. Чи може це зрозуміти запорізька бібліотекарка вищої категорії з тридцятирічним стажем і платнею 2,5 тисячі?
- Манікюрниця в «Межигір’ї» отримувала 8 тисяч гривень. Чи може це зрозуміти сумська вчителька з середньою по освітній галузі зарплатою 3 тисячі?
- Косметолог і масажист в «Межигір’ї» отримували по 16 тисяч гривень на місяць. Ще 8 тисяч отримував тренер по тенісу, з яким Янукович вряди годи виходив на корт на годину. А один підприємець отримав 6 тисяч гривень за пошук та підбір офіціанта (одного) для «Межигір’я». Чи можуть це зрозуміти донецькі шахтарі, у яких середня зарплата становить 5,6 тис грн.?
- Директор фірми «Київуніверсалсервіс», яка виконувала функції «межигірського» ЖЕКу і мала у штаті 144 людини, отримував 32 тис грн. на місяць, що становило рівно $4 тисячі за курсом тих часів. Чи багато директорів фірм з таким штатом можуть дозволити собі таку зарплату? Наголошуємо – мова саме за директорів, а не власників. Бо засновником «Київуніверсалсервісу» у кінцевому рахунку є охоронець «Межигір’я» і британська «прокладка».
Ми не сумніваємось, що в Україні залишились прихильники Януковича. Насамперед серед тих, хто годувався з рук «Танталіту» чи благодійного фонду «Відродження». У знайдених документах є дані про наступні витрати:
- 11 030 гривень на квитки – подарунки дітям працівників «Танталіту» до Нового року;
- 10 700 гривень на представницькі видатки з приводу Дня працівників суду;
- 3 200 гривень на поздоровлення робітників прокуратури з професійним святом;
- $1 400 на премію для підрозділу «Кобра». Це нагадаємо, такий собі спецназ у сфері Державтоінспекції. Мабуть через її статус і премія їм з рук Януковича була не в гривнях, а в доларах. До речі, звіт про премії «Кобрі» підписав такий собі Кобилинський. І саме Анатолій Кобилянський отримував готівку у розмірі 207 тис грн. на видачу зарплати охоронникам мисливського «Сухолуччя» за липень 2011 року.
Однак навіть цю аудиторію є чим вразити.
Напередодні чергового Дня Незалежності України у 2011 році мисливський клуб Януковича «Кедр» вирішив влаштувати п’янку. На неї окрім харчів було придбано спиртного на 177 тисяч гривень. І хай би мова йшла про вагони горілки та вина для тисячі гостей. Купили ж лише півтори сотні пляшок, в середньому більше тисячі гривень за пляшку.
Найдешевшим пійлом були дві дюжини ігристого вина «Артемівське» по 47,50 грн. за пляшку (нагадаємо, «МАКО» Олександра Януковича є співвласником «Артемівського заводу шампанських вин»).
Решта – в такому асортименті: текіла – 460 грн. за пляшку, ріслінг – 350 грн., шаблі – 480 грн., коньяк «Мартель VSOP» – 470 грн, «Мартель ХО» – 1500 грн. Ще дорожче коштували колекційні вина: шампанське «Cristall blanc L.Roeder» врожаю 2002 року – 2100 грн. за пляшку, вина «Ornelaia» (2008 р) – 2400 грн., «Sassicala» (1998 р) – 4350 грн., Montrachet Gran Cru J.Prieur (2007 р) – 5600 грн.
А після замовлення коштовного алкоголю «Танталіт» видав «Кедру» ще 500 тисяч гривень на «придбання подарунків для членів клубу». Ми не знаємо, що це були за подарунки. Однак виходячи з того, хто ж був членом клубу, думаємо що це було щось зовсім неплебейське. Бо дуже важко вразити чимось людей, у яких все є (перелік неповний, посади на час президентства Януковича):
- Юрій Бойко, той міністр енергетики, що освятив бурові установки «Чорноморнафтогазу» по $400 млн за штуку при їх вдвічі нижчій ціні;
- Сергій Тулуб, вугільний барон та губернатор Черкащини;
- Володимир Демішкан, любий друг Януковича та керівник «Укравтодору»;
- Володимир Євтушенков, російський мільярдер, у якого уряд Азарова придбав відеокамери для виборів за 996 млн грн.;
- Олександр Ярославський, український бізнесмен;
- Анатолій Радченко, директор Департаменту контролю над виробництвом і оборотом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби;
- Микола Гордійчук, керівник державного Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства, землі якого і окупувало «Сухолуччя».
Ми також впевнені, що в обслузі Януковича не всі є його прихильниками. Про це теж повідомив один з знайдених документів під назвою «Затраты по территории фонда «Возрождение Украины». В ньому є ось така стаття видатків ціною 39 748 грн.: «Затраты по работам молдавской бригады, которую экстренно наняли демонтировать деревянный забор вокруг ФОКа, т.к. по политпричинам подрядчики не хотели (но часть работ они сделали и разбежались) мы с ними так и не рассчитались».
Отже будівельники через політичні мотиви покинули роботу у «Межигір’ї» і тому на роботу терміново найняли молдаван. Це відбувалось вочевидь до 2010 року, оскільки у документі є ще й така стаття видатків: «Оплата ГАИ ч/з Коломийца по провозке негабаритных караванов сваебоев ч/з Киев» – 3000 грн. Нагадаємо, за помаранчевих часів ДАІ очолював Сергій Коломієць, якого звільнили у 2010 році, а у 2013-му взагалі звинуватили у корупційних злочинах.
Ще одне свідчення того, що цей документ датується «помаранчевими» часами, виглядає так: «Срочный вынос кольев габаритов Хонки для показа Шефу» – 500 грн. Тобто благодійний фонд заплатив 500 гривень, щоб хтось розставив на землі кілочки, які мали б наочно показати Януковичу де буде стояти Хонка (так би мовити «спальний» будинок Януковича в «Межигір’ї»). А будувати Хонку почали ще до 2010 року.
Ще одна цікава стаття видатків на 3 435 грн, яка чудово характеризує примхливість Януковича: «По команде Шефа срочно купили материалы для устройства незамерзания воды в чаше озера».
Однак, не так вже і важливо, якого року ті документи. Оскільки відповідати за свої справи Януковичу доведеться однаково. І, сподіваємось, що Януковича не порятують його хабарі Богу:
- «Хонка/убранство домашней церкви» – $16 850;
- «Дополнительное убранство домашней церкви» – $278 000;
- «Обряд освящения престола домашней церкви/Хонка» – $1 200;
- «Оплата проведения Пасхальной службы/Хонка» – 5 000 грн.
Юрій Ніколов, «Наші Гроші»