Програму «Скраплений газ» Курченка підтримували за погодженням з Пшонкою, збитки держави склали 7 мільярдів
06.03.2014   //  

жижка пшонки

(Додано дані голови МВС Арсена Аракова)

Генеральний прокурор Віктор Пшонка причетний до схеми з торгівлі скрапленим газом. Про це повідомив Мустафа Найем.

«По согласованию с Вами, начиная с 2011 года совместно с Курченко С.В. нами поддерживалась программа «Сжиженный газ». С октября 2012 года и по апрель 2013 года включительно, образовалась задолженность в размере 95 млн грн. (подробный отчет в приложении). Курченко С.В. отказывается погасить задолженность ссылаясь на Ваши указания. На данный момент программа остановлена», – йдеться у записці.

Жодних даних про автора та адресата записки на документі немає.

Разом з тим Найем пише, що це свідчить про те, що «программу Сергея Курченко “Сжиженный газ” поддерживали по согласованию с Генпрокурором».

Нагадаємо, компанії групи «СЄПЕК», президентом якої є Сергій Курченко, викуповували практично весь об’єм скрапленого газу на аукціонах держкомпанії «Укргазвидобування» кілька років поспіль. Газ купували за пільговими цінами як для населення, тоді як ринкова ціна була у кілька разів вищою. Минулого року прибуток фірм «СЄПЕКу» на державних аукціонах по скрапленому газу склав 1,5 млрд грн.

У 2013 році менеджмент «Укргазвидобування» спробував витіснити їх, піднявши ціну за відвантаження газу в 50 разів – до 3500 грн. за тонну. Після цього на кілька місяців продавцем газу стала «Західна нафтогазова компанія»,  що є близькою до Юрія Борисова, якого вже у січні цього року було звільнено з посади керівника «Укргазвидобування».

Після цього фірми «СЄПЕКу» знову отримали доступ до аукціонів «Укргазвидобування» і у січні-грудні придбали принаймні 25 тис тонн скрапленого газу по пільговій ціні, уп’ятеро нижчою від ринкової. Прибуток на цьому обсягу газу мав скласти не менше, ніж 130 млн грн.

Нагадаємо, документи на зведення будинку у селі Гореничі по вул. Стрілецька, 7, де живе генеральний прокурор Віктор Пшонка, отримувала один із акціонерів банку «Перший» Ірина Плетньова. Раніше джерела видання «Forbes-Україна» стверджували, що у 2010 році у капітал цього банку увійшли син Генпрокурора, нардеп від Партії регіонів Артем Пшонка і Сергій Курченко.

Група компаній «CЄПЕК» Сергія Курченка в 2012-2013 роках завдала держбюджету України 7 млрд гривень збитків шляхом ввезення нафтопродуктів і незаконної їх реалізації на ринку країни. Про це повідомив міністр внутрішніх справ  Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.

«Чотири компанії з цієї групи (ТОВ «Зовнітрансгаз», ДП «Петрол», МП «Петрол-Форвардинг» та ПП «Армада-Плюс») протягом 2012-2013 років ввезли на територію держави нафтопродуктів на суму 25 млрд гривень для їх переробки, як давальницьку сировину, та подальшого «реекспорту» за кордон», – вказав міністр.

За його словами, фактично, продукція була реалізована на території держави без митного оформлення та сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 млрд гривень.

За даними Авакова, «СЄПЕК» створила ряд фіктивних підприємств, які за підробленими документами оптом продавали нафтопродукти на території країни без сплати податків.

У зв’язку з цим, МВС порушило 11 кримінальних виробництв в АРК, Київській, Харківській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Хмельницькій, Луганській, Рівненській областях і в Києві.

«У ході обшуків вилучено 13 тис тонн нафтопродуктів, бухгалтерські документи та комп’ютерна техніка. Проводиться ревізія залишків на Одеському НПЗ.

Крім того, в Києві відкрито кримінальне провадження за фактом нанесення групою компаній «СЄПЕК» збитків НАК «Нафтогаз України» на суму 1,6 млрд гривень», – резюмував міністр.