Екс-власник «Межигір’я» позичив 732 мільйони на «Донбасенерго» у структури з мейлом «кооперативу Ставицького»
03.03.2014   //   124 Переглядів

Екс-нардеп від Партії регіонів і екс-власник ТОВ «Танталіт» Ігор Гуменюк позичив 732 млн. під 3.5% річних на придбання 60,8% акцій «Донбасенерго» у структури, яка використовувала телефони і e-mail скандально відомої фірми «Голден Деррік». Про це пише в «Hubs» Андрій Самофалов.

Для купівлі пакету «Донбасенерго» «Енергоінвест Холдинг» взяв кредит у закритого фонду «Українські проектні інвестиції». Телефон цієї структури повністю співпадає з контактним номером іншого фонду – «Росукрінвест». Інший телефон «Росукрінвесту» співпадає з київським номером компанії «Голден Деррік» – фаворита конкурсів Мінпаливенерго на освоєння нафтогазових родовищ та отримувача останніх підрядів «Чорноморнафтогазу». Також «Голден Деррік» методично вигравав крупні державні тендери в нафтогазовій сфері.

Окрім того, спершу «Енергоінвест Холдинг» використовував адресу електронної пошти golden_derrik@emitent.net.ua. Згодом адреса була змінена.

Компанію «Голден Деррік» є  пов’язана із бізнес-середовищем міністрів Присяжнюка, Ставицького і народного депутата Іванющенка.

Голова наглядової ради «Українських проектних інвестицій» Сергій Дядечко повідомив журналістам, що фонд не має нічого спільного із «Голден Дерріком».

«Найімовірніше, при підготовці документів керівництво «Енергоінвест Холдингу» користалось послугами юристів, які обслуговували «Голден Деррік», і вони внесли свій email»,- сказав він.

Разом із тим, він розповів, що не знає всіх співвласників «Українських проектних інвестицій», хоча сам є співвласником і головою наглядової ради.

«Власником крупного пакету акцій є я, моя дружина і комерційна структура, що знаходиться під контролем Ігоря Гуменюка. Стосовно інших акціонерів фонду в мене немає точної інформації»,- повідомив він.

Нагадаємо, що у серпні 2013 р. компанія «Енергоінвест Холдинг» придбала у держави 60,8% акцій «Донбасенерго» за 718,92 млн грн. Одночасно з цим стало відомо, що на Гуменюка було зареєстровано фірму «Танталіт», що є номільнальним власником землі під резиденцією «Межигір’я» Віктора Януковича. Новим власником «Танталіту» восени 2013 року себе оголосив народний депутат від Партії регіонів Сергій Клюєв, брат голови Адміністрації президента Андрія Клюєва.