Прокурори зірвали партнеру «регіонала» новорічні 9 мільйонів
20.02.2014   //  

За поданням прокуратури розірвано договір вартістю 8,95 млн грн. з ТОВ «Фірма «МЖК-Сервіс» на реконструкцію будівель та споруд військового містечка під пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства в с. Розсудів Ріпкинського району. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської області.

В ході прокурорської перевірки встановлено, що пункт тимчасового перебування іноземців на Чернігівщині намагалися реконструювати з порушенням законодавства про державні закупівлі.

Нагадаємо, договір з ТОВ «Фірма «МЖК-Сервіс» підписали 26 грудня за неконкурентною процедурою в одного учасника. Замовником обґрунтовано своє рішення тим, що умовами для застосування саме такої процедури закупівлі стали закінчення бюджетного року і неможливість провести відкриті торги у визначені строки.

Як йдеться у повідомленні прокуратури, «відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», ці обставини не можуть вважатися належними передумовами для застосування процедури закупівлі у одного учасника. На усунення порушень законодавства прокуратурою області внесено подання, яке задоволено, а незаконний договір вже розірвано».

Фірму «МЖК-Сервіс» заснував і очолює Ігор Желдак, також відомий як бізнес-партнер по ТОВ «Фірма «Охорона-Сервіс» депутата Чернігівської облради від Партії регіонів Василя Куліди. Разом вони володіли фірмою до осені 2012 р., потім компанію переоформили га Юрія Матковського і Ольгу Савицьку.

Крім того, Ігор Желдак є співвласником ТОВ «Дніпроекоінвест-М», де його партнерами є Анатолій Ревко, голова Виблівської сільради (Чернігівська область), і Віталій Харченко. До кінця 2012 року часткою у підприємстві володів також Олександр Харченко, який у липні 2013 року був призначений заступником голови Державного агентства автомобільних доріг України.