Міноборони намагається забрати 5 гектарів київської землі, які воно обміняло на руїни у Феодосії
10.02.2014   //  

Міністерство оборони намагається скасувати договір про спільну діяльність, за яким ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ТВІ» отримало право забудови майже 5 га на вул. Академіка Туполєва, 8 у Києві. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 27 січня цього року.

У березні 2006 року директор департаменту будівництва Міноборони Дмитро Ісаєнко уклав із ТОВ «НВП «ТВІ» договір про спільну діяльність у будівництві житла.

Вони домовилися побудувати житловий комплекс на 28440 кв м. Для цього Міноборони надавало у якості паю ділянку площею 4,57 га по вул. Академіка Туполєва, 8 (військове містечко № 18). Фірма ж мала передати військовослужбовцям 54 квартири загальною площею 4186,7 кв м у Феодосії на вул. Кримській, 88 на суму 18,9 млн грн.

Робота не просувалася, і у 2009 році Міноборони в судовому порядку змусило «ТВІ» до кінця 2010 року передати військовослужбовцям квартири. Водночас суд зобов’язав Міноборони звільнити ділянку на Туполєва, 8 від споруд і передати її фірмі під забудову.
Як з’ясувалося, переданий Міноборони будинок у Феодосії, який на замовлення «НВП «ТВІ» будувало ТОВ «Технопластк», був непридатний до проживання. Чиновник від міністерства прийняв недобудовану будівлю, за що був засуджений у 2011 році на 4 роки позбавлення волі. Від відбування покарання він був звільнений з випробувальним терміном 2 роки.

Навесні 2013 року Міноборони звернулося до суду з вимогою визнати договір про спільну діяльність від 2006 року недійсним, посилаючись на те, що, укладаючи договір, необхідно було змінити цільове призначення землі.

Суди перших двох інстанцій відмовилися визнати договір недійсним. Вони вказали, що чинним на момент укладення угоди законодавством не було заборонено укладати договір на забудову земельної ділянки до оформлення зміни її цільового призначення.

У свою чергу Вищий госпсуд відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Суд наголосив, що ділянка, яка належить до земель оборони, не може використовуватися у господарських цілях, в тому числі для житлової забудови, у разі відсутності доказів зміни її цільового призначення.

Крім того, суд звернув увагу на те, що у 1997 році КМДА скасувала рішення виконкому Київради від 1976 року, за яким Міноборони стало користувачем ділянки на вул. Ак.Туполева, 8. Цим же розпорядженням КМДА надала державному науково-виробничому зовнішньоторговельному об’єднанню «Укрінмаш» право постійного користування земельною ділянкою площею 3,88 га за цією ж адресою. Тобто, суди не з’ясовували, чи мало Міноборони право розпоряджатися вказаною ділянкою у 2006 році.

Засновником ТОВ «НВП «ТВІ» є компанія «Воллам Холдінгс Інк.» (Тортола).

У 2012 році засновником ТОВ «НВП «ТВІ» була компанія «Морніндейл Нівкі Лімітед» (Тортола). Ця фірма зараз є засновником ТОВ «Бурхливий потік», що зареєстроване на вул. Ак.Туполєва, 8 у Києві і основною діяльністю якої є управління нерухомим майном.