Суд повірив, що «приватівські» фірми на одному тендері не узгоджували свої дій
07.02.2014   //  

Суд визнав недійсним рішення Антимонопольного комітету, за яким ТОВ «Виробничо-торгівельна фірма «Авіас» була оштрафована на 122,4 тис грн. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 4 лютого цього року.

АМКУ встановив, що ТОВ «ВТФ «Авіас» узгоджувало свої дії на тендерах із закупівлі пального разом із ТОВ «Кременчукнафтопродукт Груп» і ТОВ «ТД «Кременчукнафтопродуктсервіс». У них були однаково оформлені документи, конкурсні пропозиції, а також адреси і телефони. Крім того, їхні цінові пропозиції були завищені у порівнянні з цінами реалізації, що діяли на момент проведення конкурсу.

Апеляційний суд, постанову якого залишив без змін ВГСУ, вирішив, що дії фірм не були схожими, оскільки «формально однакове заповнення тендерної документації не є доказом узгодженості дій» підприємств.

«З’ясовано, що «Авіас» неодноразово протягом тривалого часу брав участь у тендерах, внаслідок чого було вироблено певні види форм документів, стиль їх заповнення, а тому ці форми є схожими. Крім того, територіальне відділення АМК не зазначило, які саме, на його думку, однакові описки та «вирази» були допущені учасниками тендеру», – зазначив суд.

Також суд вказав, що АМКУ не здійснило аналіз ринку товару і не надало доказів, які би свідчили про узгодженість дій фірм.

При цьому суд зважив на доводи «Авіасу», який завищення ціни на пальне пояснив тим, що «змушений був враховувати ризики зростання закупівельних цін на нафтопродукти на весь період їх поставки, тобто до кінця 2011 року».

Розглядаючи питання однакового місця розташування фірм, суд послався на витяги з ЄДРПОУ, де адреси реєстрації підприємств різні. Разом з тим суд встановив, що «Авіас» і «Кременчукнафтопродукт Груп» орендують одне приміщення і користуються однією заправкою, «а тому разом з іншими номерами телефонів у тендерній документації було вказано загальний номер АТС для з’єднання». «Наявність одного загального номеру АТС в даному приміщенні для з’єднання не можуть свідчити про обмін інформацією для участі в закупівлі», – вважає суд.

Вказані три фірми брали участь у закупівлі бензину міськрадами, лікарнями і АТП Кременчука і Комсомольська (Полтавська обл.).

Нагадаємо, ТОВ «ВТФ «Авіас» входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. До складу засновників «Кременчукнафтопродукт Груп» входить три компанії, що також належать до групи «Приват» – «Експрес Таймс Лтд» (Сент-Кітс і Невіс), «Нултон Кепітал Інк» (Віргінські острови) і «Шрівпорт Холдінгз Інк» (Беліз).

Директором «Кременчукнафтопродукт Груп» є Олег Шлапак, який у 2008-2010 роках був також директором «ТД «Кременчукнафтопродуктсервіс».