Біглий екс-зять Черновецького хоче відсудити три компанії у людей Арбузова і Льовочкіна
04.02.2014   //  

Кіпрські фірми, близькі до В’ячеслава Супруненка, наприкінці 2013 року подали позови до Господарського суду м.Київ з вимогою повернути їм акції комунальних компаній «Київміськбуд» (80%), «Київгаз» (28%) і «Київводоканал» (25%). Про це пише Родіон Мельник в «Діловій столиці».

Компанії «Енергум квг лімітед» (Energum kwg limited) та «Фосса груп (Кіпр) лімітед» (Fossa group (Ciprus) limited) вимагають повернути їм акції «Київгазу» і «Київводоканалу».

На «Київміськбуд» претендують компанії «Атіма Лімітед» (Atima Limited), «Аквіста Лімітед» (Akvista Limited), «Інтерміон Лімітед» (Intermion Limited), «Інтраполія Лімітед» (Intrapolia Limited), «Сурторія Лімітед» (Surtoria Limited).

Паралельно ці фірми вимагають від Київради компенсацій на загальну суму близько 150 млн грн., якщо їм не вдасться повернути акції.

Головне управління комунальної власності Київської міськдержадміністрації у 2010 році продало акції комунальних компаній приватному ТОВ «Новий регіон», яке і перепродало їх кіпрським офшорам. Тоді КМДА очолював Леонід Чернівецький. А його зять В’ячеслав Супруненко контролював компанію «Київенергохолдинг», що управляла акціями «Київводоканалу» і «Київгазу».

Наприкінці 2010 року Чернівецький позбувся посади в КМДА, і влада перейшла до Олександра Попова. Тоді нова влада отримала рішення судів про відчуження проданих акцій комунальних компаній. І зараз кіпрські позивачі вимагають переглянути ці рішення з компенсацією збитків за неотриманий прибуток.

У 2010 році контроль над «Київводоканалом» і «Київгазом» отримав тодішній глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін через заступника глави КМДА Олександра Пузанова, який є однокласником сестри Льовочкіна Юлії.

Наглядові ради «Київгазу» і «Київводоканалу», а також «Київенергохолдинг» очолила людина Пузанова – колишній топ-менеджер «Укргазбанку» Євген Фоменко. А екс-перший заступник голови правління «Укргазбанку» Єгор Русин очолив Головне управління комунальної власності КМДА. Юрфірма «Пузанов і Партнери» свого часу обслуговувала «Укргазбанк».

У свою чергу «Київміськбуд» взяли під опіку так звані «младореформатори». Зберігачем акцій холдингу, а також приналежних йому підприємств і трестів став банк «Глобус», який заснував близький друг в.о. прем’єра Сергія Арбузова Валерій Прохоров, заступник голови Нацбанку. Якраз у той час в оточення Арбузова з’явилися спільні будівельні проекти з депутатом Київради, екс-акціонером «Укргазбанку» Олексієм Омельченком.

Нагадаємо, 17 січня Сергій Льовочкін був звільнений з посади глави АП.