Будівництво ділянки харківського метро за 325 млн розіграли між дочкою Кушнарьова і міським «регіоналом»
21.01.2014   //  

КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» 10 січня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «Спеціалізоване будівельно-монтажне управління «Тунельбуд» на будівництво дільниці третьої лінії Харківського метрополітену від станції «Олексіївська» до станції «Проспект Перемоги». Вартість угоди склала 324,55 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Роботи фінансують спільно з державного і місцевого бюджетів, завершити цю ділянку мають до кінця липня поточного року.

Одноосібним власником фірми «Тунельбуд» є ПАТ «Харківстальконструкція», яке належить Анатолію Бондаренку, Олегу Чігрінову й Тетяні Кагановській, дочці покійного Євгена Кушнарьова, голови Харківської ОДА (2000-2004), народного депутата від Партії регіонів (2006-2007). Це не перший підряд фірми на будівництво метро в Харкові: у 2009 р. вона отримала замовлення на ділянку від ст. «Наукова» до ст. «Проспект Перемоги» вартістю 383,64 млн грн.

Єдиним допущеним до участі в конкурсі конкурентом «Тунельбуду» стало ТДВ «Житлобуд-2». Засновниками фірми є колектив близько 200 фізосіб. Найбільшими частками володіють Юрій Кроленко (50,2%) і Олександр Конюхов (19%), який є директором. Юрій Кроленко входить до виконкому Харківської міської ради. Олександр Конюхов є депутатом Харківської міськради від Партії регіонів.

Окрім цих двох учасників участь у тендері намагалося взяти ПАТ «Київметробуд», дорожчу пропозицію фірму відхилили за неповний пакет документів та їхнє неправильне оформлення.