Чоловік Подкопаєвої не заплатив полякам $45 тисяч за вишню та броколі
20.01.2014   //  

Польська фірма ТОВ «GPS Frozen» не змогла добитися виплати від ПП «Лобірайт» $45 тисяч боргу за поставлені овочі та фрукти. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 14 січня.

У 2009 році «GPS Frozen» поставила «Лобірайту» 19 тонн вишень, броколі, цвітної капусти і стручкової квасолі. Однак українська фірма не оплатила поставку. Польська фірма у 2011 році виграла суд, який стягнув з українського підприємства борг у сумі $45 тис.

Було видано наказ при примусове виконання судового рішення. Але держвиконавці не виявили у «Лобірайту» ніякого майна, яке можна було би стягнути в рахунок заборгованості.

Тоді «GPS Frozen» подала до госпсуду Київської області заяву з проханням арештувати банківські рахунки ПП «Лобірайт» у межах ціни позову. Однак жодної ухвали чи рішення суду фірма не дочекалася.

Поляки знову пішли до суду вже зі скаргою на бездіяльність госпсуду Київської області і з вимогою стягнути з нього завдані їй збитки у розмірі $45 тис. Але і ця спроба добитися повернення грошей завершилася для «GPS Frozen» невдачею.

Суди вказали, що польська фірма не довела причинно-наслідкового зв’язку між бездіяльністю госпсуду Київської області та неможливістю виконати судовий наказ зі стягнення боргу з ПП «Лобірайт».

Засновником ПП «Лобірайт» є Віктор Костирко, чоловік відомої гімнастки Лілії Подкопаєвої. Директором фірми є Олександр Макаров, який до 2012 року значився як засновник підприємства.

Костирко родом з Сумської області. Він також має фірму «Прод-експрес-центр», у якій його партнером виступає Віктор Михайлович Гришко. Людина з таким ПІБ очолює Сумську митницю.