«Смотрящіє» Януковича (фото)
15.01.2014   //  
"Чайний будинок" Януковича у Криму, вид з моря.

“Чайний будинок” Януковича у Криму, вид з моря.

Новий наглядач Запоріжжя Альоша останній рік приглядав за знищенням державної винної плантації в Криму, довкола якої отаборились Олександр Янукович, Юра Єнакіївський та Шумак.

Приватна резиденція Віктора Януковича, відома як «Чайний будиночок», знаходиться на самому березі Чорного моря між Ялтою і Нікітським ботанічним садом – у селищі Відрадне. Літню дачу почали зводити у 2004 році, коли Янукович був прем’єр-міністром, а в 2010-му , коли він став президентом, берег моря вже прикрашав палац.

карта2

"Чайний будинок", вид  з гори через винищені виноградники "Магарача"

“Чайний будинок”, вид з гори через винищені виноградники “Магарача”

Однак президентська охорона забракувала «Чайний будинок», оскільки його територія прекрасно «прострілюється» зі схилів. Тож поки що свої дні народження у липні Віктор Федорович святкує хоч і в Криму, але на держдачах ДУСі.

Разом з тим, складається враження, що навіть коли Янукович втратить президентську посаду, його «Чайний будинок» буде вже повністю безпечним і без державних охоронців. Бо прилеглі території почали заселяти довірені особи Віктора Федоровича.

Нагадаємо, що президентський син Олександр Янукович у грудні 2013-го отримав у Відрадному поряд з «Чайним будинком» 40 соток. Ділянка знаходиться на вулиці Янтарній, яку відремонтували за виділені з бюджету 2,80 млн грн. Також у Відрадному затіяли велику реконструкцію каналізації, лише проект покращення якої коштує 2,05 млн грн.

А ще «Наші гроші» виявили, що на відстані кількасот метрів вище по схилу з’явився «єнакіївський» форпост. Юридично він розташований уже в сусідньому селі Восход, але по суті стоїть на межі з Відрадним, і від нього до президентського палацу рукою подати. Або «прострілити», за термінологією президентської охорони.

Оточені кованим залізом і кам’яними мурами метрів у три заввишки, там будуються приватні резиденції – п’ять великих будинків і ще однин менш пафосний, можливо для охорони та прислуги. Наразі внутрішня територія ще не доведена до ладу, і будинки, як проглядається з вулиці, ще не завершені зсередини. Але вже зовсім скоро кримчани зможуть побачити хазяїв.

Ними мають стати ті, хто у 2010 році отримав від Масандрівської селищної ради (саме до неї приписаний Восход) дозвіл на розробку документації на забудову цього «п’ятачка». В рішенні було зазначено таке: ділянка площею 0,86 га по вул. Аврори на правах власності належить Ірині Іванющенко, дружині народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка, і Юрію Шумакову. У списках Держархбудінспекції знаходимо також дані про те, що перша задекларувала готовність одного житлового будинку на Аврори, 34 (літера «в»), а другий – ще чотири будинки (літери «а», «б», «г», «д») і господарським блоком («е»).

ВИДИ ЄНАКІЇВСЬКОГО ОБІЙСТЯ НАД “ЧАЙНИМ БУДИНКОМ” ЯНУКОВИЧА

П’ять будинків на передньому плані є таким собі закритим "пансіонатом" Іванющенко-Шумакова

П’ять будинків на передньому плані входять до “сімейного пансіонату” Іванющенко-Шумакова

IMG_5044  IMG_5038

IMG_5040 IMG_5041

IMG_5049

Для більш повного розуміння варто нагадати, ким були раніше «Юрец Малой» та «Шумак» (так знали Іванющенка та Шумакова деякі правоохоронці Донеччини у 90-х роках).

Легенди УБОЗу кажуть, що один з лідерів єнакіївського угрупування Іванющенко, нині знаний широкому загалу як Юра Єнакіївський, забезпечував недоторканність Віктора Януковича в буремні 90-ті, коли бізнесмени і авторитети на Донбасі гинули як мухи. А Шумаков був правою рукою Іванющенка, відповідальним за безпосереднє проведення різноманітних операцій.

Янукович, ставши президентом, не забув про вірних товаришів. Про тендерні та інші мільярди Юри Єнакіївського чули всі. Шумакову теж знайшлось поле діяльності. Наприклад, його фірма «Лама» задешево придбала Багерівський аеродром в Криму, який збудували за часів СРСР для польотів космічних кораблів «Буран». Аеродром купувався нібито під тепличний комплекс, однак відразу стало відомо про моментальний зиск від операції – в Інтернеті з’явились оголошення про продаж аеродромних плит, вартість яких – 50 млн грн. – у чотири рази перевищувала вартість купівлі аеродрому.

Отже північ «Чайного будинку» прикрили обійстям не чужих Вікторові Януковичу людей. Однак що ж відбувається на території між маєтками Юри Єнакіївського і Януковича?

Там знаходиться схил, який раніше був укритий виноградниками державної агрофірми «Магарач». Але потім була проведена велика операція по зачистці схилу від присутності держави і минулої осені це стало просто розораним полем. Можливо там знову з’явиться лоза, бо Олександр Янукович теж виявився виноробом. Пов’язана з ним фірма «Артвін» минулого року отримала 1,4 тис гектарів виноградників під Севастополем. Тож можливо, він продовжить цю справу і на землях «Магарача».

Принаймні саме висадку виноградної лози і створення мікровиноробного заводу поряд з парканом «Чайного будинку» обіцяв… новий наглядач Запоріжжя Андрій Альоша.

alesha-20140108

Зліва направо: Олександр Янукович, Євгеній Анісімов, Андрій Альоша.

Для тих, хто не слідкував за кримськими та донецькими новинами, це досить несподіваний кульбіт. Тому зробимо невеликий відступ.

Альоша, закінчивши на початку 90-х років донецький інститут внутрішніх справ, на службу у МВС не пішов. Він зайнявся притаманним Донбасу металевим та вугільним бізнесом, очолив місцеву федерацію рукопашного бою, став спонсором футзального клубу «Єнакієвець», президентом корпорації «DMS» і частим гостем на сторінках «Наших Грошей». Наприклад, його ТОВ «Укрбілдінг корпорейшн» за п’ять років виграла будівельні тендери на Донеччині на 179 млн грн., ТОВ «Зембудінвест -2008» продало металу та будівельних матеріалів майже на 50 млн грн.

У 2013 році Альоша отримав направлення на «виробничу практику» – його призначили радником дирекції інституту «Магарач». А Альоша пообіцяв на місці зруйнованого заводу поставити новий, мікровиноробний, зі «світовими технологіями», а на місці викорчуваних виноградників видалити нові – і робити вина, та не прості, а колекційні.

Однак дуже скоро директор інституту Віктор Загоруйко, у якого і працює радником Альоша, заперечив ці плани. Мовляв, якщо заводик і буде, то у Віліно під Бахчисараєм.

В свою чергу, Загоруйко може бути трохи не в темі. За даними «Дзеркала тижня», головним у «Магарачі» є його новий заступник – Юрій Прокопович. Він запам’ятався кримчанам номерним знаком на своєму БМВ — «DMS». Тобто назвою корпорації Альоші.

Тож маємо наступне. Минулого року Альошу призначили на «Магарач» і держпідприємство остаточно втратило свої виноградники між «Чайним будинком» Януковича і обійстям Юри Єнакіївського. Після цього Альоша формалізованим рішенням Партії регіонів отримав призначення до Запоріжжя, яке залишалось без «смотрящего» після арешту Євгена Анісімова. Деякі місцеві інтелектуали навіть сподівались, що їм вдалось вирватись із міцних сімейних обійм. Не судилося.

Леся Іванова, Юрій Ніколов, Ірина Шарпінська, «Наші Гроші»