ЄДАПСу раптово передумали давати 295 мільйонів
30.12.2013   //   421 Переглядів

Державна міграційна служба України відмінила процедуру закупівлі у ПАТ «КП ОТІ» послуг зі створення Єдиного державного демографічного реєстру, системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства та складових відомчої інформаційної системи ДМС України. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Оголошення про відміну закупівлі опубліковано 26 грудня, але датою прийняття рішення вказано 23 грудня.

Причина відміни – відсутність подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт та послуг.

Нагадаємо, що 20 грудня Державна міграційна служба України акцептувала пропозицію ПАТ «КП ОТІ» вартістю 295,10 млн грн. Підрядника було обрано за неконкурентною процедурою в одного учасника. Замовник послався на неможливість проведення відкритих торгів через їх тривалість – 2,5 місяці. Як йдеться о обґрунтуванні, кошти, передбачені на закупівлю ЄДДР мали бути освоєні до кінця 2013 року.

При цьому держслужба ніяк не пояснила вибір «КП ОТІ» у якості виконавця проекту.

Разом з тим 25 грудня ТОВ «Універсальні інформаційні технології» подала скаргу в Антимонопольний комітет щодо порушення Державною міграційною службою порядку проведення закупівлі і просить зобов’язати замовника скасувати рішення про застосування закупівлі.

Офіційно 99% акцій ПАТ «КП ОТІ» належить іншій фірмі – ТОВ «ЄДАПС», власником якого є офшор «Cib investment fund ltd» (Сент-Кітс і Невіс). Цей офшор також є власником фірми «ЮС-Дизайн», на яку голова консультативної ради концерну «ЄДАПС» Юрій Сидоренко зареєстрував свої патенти на закордонні паспорти та акцизні марки.

Нагадаємо, літом цього року уряд та Верховна Рада прийняла кілька рішень, спрямованих на видалення «ЄДАПСу» з ринку виготовлення державних документів. Державні замовлення на ці бланки було передано поліграфкомбінату «Україна», який перейшов у відання Нацбанку України.

ТОВ «Універсальні інформаційні технології» належить Сергію Рохваргу (25%) і віргінській компанії «Іпег Глобал ЛТД.» (75%). Раніше співвласником фірми був Вадим Дмитренко із Запоріжжя. Сергій Рохварг також має частку у фірмі ТОВ «Базис Основа-72», де є співвласником ПрАТ «Глобал Юкрейн», яким володіє Юрій Корж і Владислава Которобай. Юрій Корж є сином екс-нардепа від БЮТу Віталія Коржа, також відомий як перший чоловік Оксани Марченко, яка сьогодні є дружиною Віктора Медведчука.