Як у Києві згорів базар Юри Єнакіївського (відео)
22.12.2013   //  

Четверо людей загинули від пожару на ринку «Столичний», що на Окружній дорозі у Києві. Базар загорівся о 16-30 21 грудня, загасити його вдалось через чотири години, повідомила прес-служба Держслужби по надзвичайним ситуаціям.

Пожар почався з м’ясного відділу і він розповсюдився на площу півтисячі квадратних метрів.

Основним власником гуртового ринку «Столичний» є ТОВ «Аграрний маркетинговий центр». Міноритарні частки у цій фірмі мають львівський торговий центр «Шувар» та Віктор Пономаренко, 70% статутного капіталу належить лондонській фірмі «Goodlight Capital Limited» з групи народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Ця фірма є акціонером фонду «Нові технології», який є базовим для бізнес-групи народного депутата Юрія Іванющенка.

Будучи заснованим в 2009 році, уже через рік «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний»» отримав від Міністерства аграрної політики статус гуртового ринку. Тоді ж новостворена структура почала активно освоювати бюджетні кошти. У 2010-2011 рр. «Столичний» отримав із держказни майже 110 млн грн. Окрім того, влада виділила йому 160 га на Окружній дорозі Києва, що дозволило створити найбільший в Україні гуртовий ринок сільськогосподарської продукції.

Раніше негласним куратором проекту називався міністр АПК Микола Присяжнюк. Оскільки Віктор Пономаренко, який став у червні цього року главою «Надра Україна», до цього кілька років керував компанією «Нові інвестиційні технології», що є близькою до міністра.

Нагадаємо, що у 2010 році Іванющенко став співвласником найбільшого в Україні товарного ринку «7 кілометр».