Суд стягнув з менеджерки Фісталя 12 мільйонів штрафу за «швидкі» коли фірма вже почала самоліквідацію
11.12.2013   //  

Суд стягнув з ТОВ «Горал» на користь Міністерства охорони здоров’я України 12,44 млн грн. штрафних санкцій за прострочення поставки і поставку неякісних автомобілів швидкої допомоги. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 27 листопада.

29.11.2011 МОЗ закупив у фірми автомобілі швидкої допомоги (на базі Ford Transit, тип С). Прийняти товар мало державне українське об’єднання «Політехмед».

Згідно з договором, МОЗ здійснив 100% попередню оплату за товар – 59,50 млн грн. У свою чергу фірма передала «Політехмеду» лише вісім «швидких» на суму 6,8 млн грн. Більше того, в судовому порядку встановлено, що вони не відповідають вимогам комплектації Національного стандарту України.

Враховуючи факт прострочення «Горалом» поставки «швидких» суд стягнув з фірми 8,27 млн грн. пені, що складає 0,1% від непоставленого товару за кожний день прострочення, а також 4,17 млн грн. штрафу, що складає 7% від вартості непоставленого товару.

Крім того, враховуючи те, що поставлені «швидкі» не відповідали вимогам комплектації, суд стягнув з фірми 170 тис грн. штрафу, що складає 20% вартості некомплектного товару.

ТОВ «Горал» зараз перебуває у стані ліквідації згідно з судовим рішенням від 16.09.2013, яким фірму визнано банкрутом. Засновником фірми є Ірина Савоста. Вона також відома як директор «Дитячого благодійного фонду. Україна» Германа Фісталя – сина відомого лікаря Еміля Фісталя, керівника Донецького опікового центру. Еміля Фісталя пов’язують давні дружні стосунки з Тетяною Бахтєєвою.

Нагадаємо, у 2011 році МОЗ під керівництвом Олександра Аніщенка уклало договори з фірмами «Крас» і «Горал» на постачання 216 автомобілів «швидкої» і 70 реанімобілів на суму 200 млн. грн.