Проколи кримських мудреців
02.12.2013   //  

mudrНахабний та абсолютно незаконний розпил 18 мільйонів на соціальне житло в Сімферополі осяяно зорепадом відомих у Криму політиків та чиновників.

Тиждень тому, 18 листопада, сімферопольське КП «Неаполь» завершило тендер на  житловий будинок № 29 у мікрорайоні Залісся. Цей будинок почали зводити ще у 2007 р., обіцяючи людям соціальне житло. Тепер, коли на завершення будинку виділили 18 мільйонів, можна було б порадіти за ті 72 родини, які нарешті отримають обіцяні квартири. Але ж український тендер не був би українським тендером, якби не перетворився на банальний розпил бюджетних коштів.

У тендерній документації не вказана чітка адреса будинку – лише номер об’єкту 29. Але є підозри, що йдеться про добре відомий у Сімферополі багатостраждальний довгобуд по вул.Балаклавській, 29, який знаходиться саме у мікрорайоні Залісся. Якщо це справді один і той же будинок, то технічне завдання по тендеру на його добудову викликає багато підозр.

Справа у тому, що мер Сімферополя Віктор Агєєв, той самий, котрий незаконно пиляє будівельні підряди на дотендерні суми, щоб не морочитися відкритими торгами, ще півроку тому заявляв, що «там (в будинку на Балаклавській – «НГ») лишилося провести внутрішнє опорядження приміщень, облаштувати територію, а також завершити роботи з монтажу зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж».

дом неаполяВласне, як виглядав сам будинок на Балаклавській ще восени минулого року можна побачити на відео Центру журналістських розслідувань. Ми, звичайно, не дипломовані інженери-конструктори, але якщо будинок вже стоїть збудований і з розмальованими фасадами, то як у техзавдання потрапили роботи з закладання фундаменту і чому в ньому прописані утеплення, штукатурення й фарбування фасаду?

З’ясувати, чи є замовлений на тендері будинок тим самим будинком по вулиці Балаклавській, нам не вдалося – через перипетії спілкування з кримськими чиновниками, відповідальними за це будівництво, які ми опишемо трохи згодом, оскільки насправді це питання тут навіть не головне.

А головне те, що відкриті торги були розіграні з відверто нахабним порушенням закону.

Єдиними учасниками конкурсу були ТОВ «Перша інжинірингова копанія» і ТОВ «Монолит-Бетон», останнє програло з різницею в 300 тисяч з копійками.

Фірми-учасниці мають спільного власника  – ТОВ  «Компанія з управління активами «Владінвестгруп». При чому у фірмі «ПІК» цій конторі належить 99,7% статутного капіталу, а у «Монолит-Бетоні» – 89%.

Оскільки в статутних капіталах обох фірм понад 25% контролює один і той же власник, то згідно з тендерним законодавством «ПІК» і «Монолит-Бетон» є пов’язаними особами, а відтак взагалі не мали права разом брати участь у конкурсі. А якщо вже й прийшли, то тендерний комітет мав відхилити їх за змову (наприклад так). Однак комунальники «Неаполя» такого не зробили. А на законі про держзакупівлі виникла чергова пляма від смачного плювка.

У пошуках відповіді на питання – чому? – переходимо до обіцяного депутатсько-чиновницького зорепаду. Траєкторія польоту  буде трохи заплутана, а тому додаємо схемку:

крим

Власниками «Владінвестгруп» є дві компанії – ТОВ «Комплект-Рейтинг» (41%) і ТОВ «Кенді Україна» (59%).

Незмінними власниками «Комплект-Рейтингу» є Ганна Шацило і Юрій Сосєдкін з Судака.

Юрій Сосєдкін раніше був відомий як радник і довірена особа Бориса Дейча, наразі народного депутата від Партії регіонів (обирався по Судаку), який раніше очолював Верховну Раду Криму.

Що ж до Ганни Шацило, то вона вже багато років поспіль очолює ТОВ «Компанія з управління активами «Український трастовий фонд». Одним з перших власників фірми, при якому Шацило стала директором, був Андрій Пріпутніков – людина в Криму відома не менш Бориса Дейча.

Пріпутніков – екс-депутат кримського парламенту і чоловік Галини Багрової, дочки ще одного колишнього голови кримського парламенту Миколи Багрова. Наразі фірму переоформлено на ТОВ «Крим-Комун-Платіж» – ще одне дітище відомої родини. Цю фірму заснувала вищевказана Багрова та її син Олександр. Зараз вона належить партнеру Пріпутнікова-старшого Олегу Денисову та сейшельському офшору «Філей Інтернешнл Лімітед».

На цей же офшор оформлено 50% фірми «Автогазкомплект», друга половина котрої належить «ТЕС-Авто» Сергія та Едуарда  Беймів, синів кримського бензинового магната Геннадія Бейма.

Тепер друга фірма.

Першим власником «Кенді Україна» був Володимир Михайлов, нині депутат Сімферопольської міськради від КПУ. Його син Дмитро Михайлов є депутатом тієї ж ради, але вже від Партії регіонів. У 2011 р. фірму переоформили на Олександра Турлаєва та ще одного члена родини Михайлових – Віру Михайлову. Наразі вони володіють компанією 50/50, а Віра Михайлова очолює фірму у якості директора.

У 2007 р. Володимир Михайлов також виступив у ролі співзасновника фірми ТОВ «Мерістемний комплекс». Разом з ним цю компанію створювали Михайло Романов та Олександр Радченко. Сьогодні фірма записана на Радченка і директора фірми «ПІК» депутата Сімферопольської райради Кирила Жигуліна. Олександр Радченко є співзасновником Сімферопольської міської громадської організації «Еврейский дом» – разом з ще сімома людьми, серед яких і вказані вище Борис Дейч і Геннадій Бейм.

Ось такі цікаві власники у фірми, яка сама з собою розпиляла  18 бюджетних мільйонів.

Хоча і це ще не все – в обох фірм конкурентів ще є міноритарні власники.

По 0,13% у фірмі «ПІК» мають депутат Київської районної у місті Сімферополі ради Лариса Крайнова, а також Роман Горобчук.

Співвласником «Монолит-Бетону» з часткою в розмірі 5,4% є вже зазначений Володимир Михайлов. Решта 5,4% належить вищезгаданому Олександру Турлаєву, який також є бізнес-партнером Романа Горобчука з «ПІК» (разом вони заснували ТОВ «Центр житлового будівництва»). Коротше кажучи, усі свої, чого соромитись.

Ми намагалися сконтактувати з замовником трогів – КП «Неаполь» – щоб запитати, яким чином їхній тендерний комітет примудрився розіграти торги між пов’язаними фірмами. Однак в тендерній документації комунальники вказали недійний номер телефону (24-74-90), а по тому, котрий нам надали в управлінні капітального будівництва міськради (24-94-70), слухавку взяли аж на третій робочий день. Ні з головою конкурсного комітету, ні директором «Неаполя» нас так і не з’єднали, посилаючись на те, що їх немає. Інженер комунального підприємства у понеділок відмовився навіть вислухати наші питання, запропонувавши написати листа.

За даними офіційного порталу міськради, КП «Неаполь» приписане до міського управління капбудівництва. Але і там надавати коментар нам не захотіли: начальник у відпустці, заступник вийшов, і взагалі вони до комунальників  «никаким боком».

Отака картина маслом. Сподіваємося, що в кінці вийде диптих – друге полотно лишаємо правоохоронним органам.

Леся Іванова, «Наші Гроші»