Братушка і керівник Глухівського БТІ чотири роки пиляли пільгові державні кредити на молодіжне будівництво
02.12.2013   //  

Сумське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» чотири роки поспіль надавало пільгові кредити на будівництво лише двом забудовникам – АТЗТ «Номак-Інвест» і ТОВ «Молодіжний житловий кооператив «Міранта». Про це свідчить рішення Господарського суду Сумської області від 25 листопада.

Протягом 2009-2013 років Сумське відділення Держфонду при формуванні переліків перспективних об’єктів житлового будівництва включало до них лише житлові об’єкти по місту Суми – АТЗТ «Номак-Інвест», а по місту Шостка і по місту Глухів Сумської області – ТОВ «Молодіжний житловий кооператив «Міранта».

Обираючи ці дві компанії, Сумське відділення не проводило обов’язкової порівняльної оцінки інших претендентів на кредити. А в цей період житлове будівництво на Сумщині вели ще 11 забудовників.

Це порушення у серпні цього року виявило АМКУ і зобов’язало Сумське відділення Держфонду забезпечити справедливий відбір забудовників, які претендують на державні кредити на 2014 рік.

Сумське відділення це рішення оскаржило в суді, однак безрезультатно. Суд вказав, що дії Сумського відділення Держфонду обмежують можливість інших забудовників і залишив постанову АМКУ в силі.

Нагадаємо, Сумське відділення Держфонду надає пільгові довготермінові кредити для будівництва житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян. Воно є єдиним розпорядником коштів у межах Сумської області, які надходять йому через Держфонд та безпосередньо з бюджетів усіх рівнів.

Засновниками сумського АТЗТ «Номак-Інвест» (з 2009 року – ТОВ «Номак-Інвест») є екс-депутат Сумської міськради (2002-2006), екс-заступник мера Сум Володимир Шамрай, Зінаїда Надточій і Сергій Братушка. Директор фірми – депутат Сумської міськради від ВО «Батьківщина» Анатолій Сагач.

Зауважимо, що депутатом Сумської міськради (з 2006 року) є Юрій Братушка. Він вже два роки перебуває у СІЗО. Його звинувачують у заволодінні земельними ділянками в Сумах. Зінаїда Надточій є тіткою Юрія Братушка.

Засновниками глухівського ТОВ «МЖК «Міранта» є депутат Глухівської міськради від Партії регіонів, керівник Глухівського БТІ Анатолій Мироненко і Ганна Мироненко. Директором фірми є Олександр Мироненко.

Директором Сумського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» з 2001 року є Володимир Братушка. А у 1998-2001 роках цією установою керував Сергій Братушка.