АМКУ оштрафував банк Жванії, який відмовився надати дані про постачальників харчів для шкіл Запоріжжя
25.11.2013   //   45 Переглядів

Антимонопольний комітет оштрафував на 25 тис грн. ПАТ «Діамантбанк» за ненадання інформації щодо гарантій банку двом фірмам для участі у тендері на постачання хлібобулочних виробів і тістечок освітнім закладам Запоріжжя. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 19 листопада.

У грудні 2012 року після звернення Держфінінспекції АМКУ здійснив перевірку закупівлі Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міськради хлібобулочних виробів та тістечок 2 січня цього року у ТОВ «Запоріжторгсервіс» і ТОВ «Укрпродторг-сервіс».

У ході перевірки АМКУ витребував у «Діамантбанку» копії заявок фірм щодо гарантії банку на суми, необхідні їм для участі у тендері. Однак банк надати документи відмовився, посилаючись на банківську таємницю. За це АМКУ оштрафував банк на 25 тис грн.

Суди усіх трьох інстанцій відмовилися скасувати це рішення АМКУ. Вони встановили, що, по-перше, витребувана інформація не є банківською таємницею. І по-друге, голова територіального відділення АМКУ наділений повноваженнями вимагати інформацію, в тому числі з обмеженим доступом.

Засновником ТОВ «Запоріжторгсервіс», яка була створена восени 2011 року, є Роман Володимирович Безсмертний. Загалом фірма у 2012-2013 роках отримала підряди на 20,40 млн грн.

Засновниками ТОВ «Укрпродторг-Сервіс» є Галина Артеменко та Ольга Іванова. Ця фірма була зареєстрована у листопаді 2010 року. Загалом у 2012-2013 роках отримала підряди на суму 23,11 млн грн.

Нагадаємо, у січні цього року Департаментом освіти і науки Запорізької міськради закупив у «Запоріжторгсервісу» яйця за завищеною ціною.