РДА віддала своєму екс-чиновнику 237 гектарів паїв померлих громадян
21.11.2013   //   73 Переглядів

Суд визнав недійсним договір оренди земельної ділянки площею 236,76 га, який у травні 2009 року уклали Красилівська райдержадміністрація Хмельницької області та фермерське господарство «Тракт». Про це свідчить рішення Господарського суду Хмельницької області від 7 листопада.

Вказана ділянка – це земельні частки (паї) померлих громадян, спадщина яких не оформлена. Вартість ділянки, що розташована за межами сіл Михайлівні, Мотрунки і Сушки, становить 3,57 млн грн.

«Тракт» отримав ці землі в оренду на 15 років, до оформлення спадкоємцями спадщини.

Задовольняючи позов прокурора Красилівського району, суд вказав, що Красилівська РДА перевищила свої повноваження, передаючи вказану землю в оренду. Передача державної землі в оренду здійснюється за результатами земельних торгів. Більше того, це було зроблено без виготовлення документації із землеустрою.

Крім того, договір оренди ділянки був зареєстрований у Михайловецькій сільській раді за №1 від 11.06.2009 у журналі реєстрації договорів оренди по сільській раді. Більше в журналі реєстрація договорів оренди землі не проводилася. Разом з тим, як вказав суд, з 2003 по 2011 роки держреєстрацію договорів оренди проводило ДП «Центр державного земельного кадастру», і спірного договору там не зафіксовано.

Засновником ФГ «Тракт» є Віктор Ящук, екс-депутат Красилівської райради (2006-2010), екс-заступник голови Красилівської райдержадміністрації. Директором господарства є Ольга Мельничук.