Дружина завгоспа Януковича через схему невід’ємних покращень отримала нерухомість на Хрещатику (карта)
21.11.2013   //  

Дружина голови Державного управління справами Андрія Кравця і засновниця декількох будівельних фірм Марина Пелих протягом останніх двох років лідирує в отриманні ласих шматків нерухомості в центрі Києва. Про це пише Максим Опанасенко на сайті «Свідомо».

Будівлю на Хрещатику, 24 площею 195 кв м у 2008 році отримало у власність ПП «Броварська нерухомість», засновницею якого є Марина Пелих. Це приміщення, яке знаходилося на балансі державного підприємства 03-1«Агроспецсервіс» Міністерство аграрної політики продало фірмі на підставі проведених невід’ємних поліпшень. «Поліпшення» були погоджені тодішнім міністром Юрієм Мельником. Зараз за цією адресою працює кафе «Шоколадниця».

У лютому 2012 року Головне управління комунальної власності Києва продало ключовій фірмі Пелих ТОВ «Київ-арт» групу приміщень на проспекті Перемоги, 21-А загальною площею 352 кв м. Об’єкт був проданий на аукціоні за 3,93 млн грн., або близько $490 тис. Зараз площу орендує декілька фірм. Для порівняння, менша у шість разів квартира в будинку, що знаходиться поруч, коштує приблизно $130 тис за 63 кв м.

Про решту шість столичних об’єктів вже згадувалося раніше.

Зокрема, восени 2012 року «Київ-арт» отримав землю відомого басейну «Водник» на Подолі.

Наступне надбання – частина Поштової площі, яку отримало ТОВ «Хенсфорд Україна» під торгівельний центр. Її фірма-засновник – «Хенсфорд Імпекс ЛЛП» виявилася засновником ще цілого ряду компаній. Наприклад, ТОВ «Віас Груп», що зареєстрована в Броварах, на вул. Кірова, 90, кв. 16. За цією адресою зареєстровані ще три компанії: ТОВ «СПС-Груп», ТОВ «Дом Лесника» і ТОВ «Енерго Сім». Керівником третьої є якраз Марина Пелих.

Згодом, «Хенсфорд Імпекс ЛЛП» купила історичний маєток по вулиці Круглоуніверситетська, 10.

Далі – 128 квадратних метрів в Пасажі. Ними також заволодів «Київ-арт». При чому за ціною майже у 8 разів меншою за реальну ринкову. Будівлю продавали за рішенням мерії з аукціону.

Крім того, «Київ-арт» виграв інвестпроект, за яким отримав на 25 років землю навпроти Південного вокзалу. Тут зараз знаходиться ресторан швидкого харчування KFC.