МОЗ викинуло з мільярдного тендеру на «швидкі» дешевого Чуркіна через російську мову, поляків – через китайські оксиметри
19.11.2013   //   155 Переглядів

Міністерство охорони здоров’я України 18 листопада за результатами тендеру уклало низку угод на постачання 1309 автомобілів швидкої допомоги на суму 859,96 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Угоди укладено з на ті ж суми і з тими ж постачальниками, чиї пропозиції були акцептовані 1 листопада: ПрАТ«НВО «Практика» на суму 713,69 млн грн., ІП «АІС-Столиця» на 48,92 млн грн. та ТОВ «Ілатанмед» – 97,35 млн грн.

МОЗ опублікував протокол відхилення пропозицій, якого не було на момент акцепту.

З’ясувалось, що дешевша заявка ТОВ «Сіті транспорт груп» Ігоря Чуркіна («Львівський автобусний завод») була відхилена через формальні претензії. На підтвердження свого досвіду компанія надала рахунок-фактуру та накладну до аналогічного договору від 23 жовтня 2012 року російською мовою без перекладу на українську, що не відповідало вимогам МОЗ. Також фірма Чуркіна не надала рішення загальних зборів учасників «Сіті транспорт груп», яким посадовій особі учасника тендеру було дозволено право підписувати угоди на суму понад 50 млн грн.

Також тендерний комітет МОЗ відхилив заявку польської компанії «AMZ-Kutno» Sp. Z o.o («АМЗ-Кутно), не зважаючи на те, що вона була дорожчою від переможця.

Полякам було висунуто низку суттєвих претензій до пропонованих ними автомобілів. У тому числі «AMZ-Kutno» не надала належним чином завірених копій документів, що гарантують можливість сервісного обслуговування медичного устаткування швидких типу «В», а саме: простирадло для перенесення або матрац для транспортування виробництва Spenser Italia s.r.l Італія; оксиметр з можливістю вимірювання сатурації «Spo2» виробництва Guangdong Biolight Meditech Co., Ltd, P.R. Китай; дефібрилятор з ритмом та записувачем показників пацієнта ** (** Кардіомонітор) виробництва Metrax GmbH, Німеччина; Інгалятор виробництва 3A Health Care S.r.l., Італія; довга спинна дошка з пристроєм імобілізації голови та ременями безпеки для дітей виробництва Spenser Italia s.r.l, Італія.

За даними програми «Знак оклику» телеканалу TVi, НВО «Практика» продала МОЗу швидкі на базі французьких «Пежо», які будуть начинені іноземним обладнанням. Вартість «швидких» становитиме 650 тис грн.

При цьому вартість самого авто від імпортера становить 250 тис грн., роботи по встановленню медичного устаткування 290 тис грн. Таким чином на саме устаткування залишається 110 тис грн., що майже втричі дешевше від вартості по його встановленню в автомобіль.

Опитані «Знаком оклику» працівники автомобільних станцій техобслуговування вважають, що 290 тис грн. за встановлення будь-якого обладнання в одному автомобілі є завищеною ціною у кілька разів.

«Пошиття салону, найдорожчого, унікальними сортами шкіри, разом з роботами на машинах преміум-бренду, це може обійтися в 15 тисяч доларів, і це разом з матеріалами», – каже директор СТО Денис Хлібосолов.

НВО «Практика» належить Олегу Висоцькому. У 2006 році його було призначено головою Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики. Тоді уряд очолював Юрій Єхануров. В свою чергу Єхануров був президентом Спілки малих підприємств України, а Висоцький у цій структурі був віце-президентом. Після відставки уряду Єханурова Висоцького теж звільнили з державної посади і він повернувся до «Практики». У 2011 році «Ощадбанк» купив у фірми Висоцького майже дві сотні інкасаторських броньовиків за 100 млн грн.