АМКУ оштрафував постачальників надкоштовних продуктів для дитсадків
12.11.2013   //  

Суд визнав правомірним накладення Антимонопольним комітетом штрафу на ТОВ «Арта Плюс», яке узгодило свої пропозиції з іншими учасниками конкурсних торгів, що проводилися управлінням освіти Херсонської міської ради у січні цього року. Про це свідчить постанова Одеського апеляційного господарського суду від 5 листопада.

На конкурс із закупівлі продуктів харчування на загальну суму 29,51 млн грн. для 56 дитсадків Херсона прийшли чотири учасники – ТОВ «Арта Плюс», ТОВ «Супермаркет «Україна» і двоє фізосіб-підприємців.

Суд визнав, що вони узгодили між собою ціни та чітко розподілили між собою дитсадки, яким постачатимуть продукти.

Зокрема, усі вони запропонували значно вищі ціни на продукти у порівнянні із середньостатистичними даними по регіону за січень 2013 року.

Крім того, троє учасників чітко поділили між собою 56 дитсадків, яким вони хотіли постачати продукти. У результаті 15,88 млн грн. отримало «Арта Плюс», 8,62 млн грн. – «Супермаркет «Україна», а решту 5,01 млн грн. приватний підприємець Борщевська Н.Х.

Один підприємець склав конкуренцію решті учасників, подавшись за всіма 56 лотами. При цьому він запропонував найвищі ціни, а також виявилося, що у нього відсутня матеріально-технічна база, яка б дала можливість забезпечити постачання продуктів у таких значних обсягах. Відповідно, його пропозиції були відхилені.

Також АМКУ встановило, що «Супермаркет Україна» і приватний підприємець Борщевська постачають продукти у дитсадки одним транспортом. Також підприємець орендує у вказаної фірми складські приміщення.

Наразі за узгоджені дії на 68 тис грн. оштрафоване ТОВ «Арта Плюс».

Раніше, «Наші гроші» писали про те, що, якби цукор, молоко, гречку та яйця для дитсадків Херсона закупили за ринковими цінами, то вони обійшлися б на 1,25 млн грн. дешевше. Відповідність закупівлі фруктів та овочів ринковим цінам визначити неможливо, оскільки не зазначені ціни окремо на ранні та пізні.

ТОВ «Арта Плюс» за три місяці до оголошення про закупівлю продуктів заснували Андрій Животовський та Ірина Ценкер.

ТОВ «Супермаркет «Україна» утворилося у 2009 році із однойменного акціонерного товариства – АТЗТ «Україна». Основну частку в статутному капіталі отримав Іван Басараб. Окрім того власницею 5,1% фірми мала Ніна Харлампіївна Борщевська.