Як юристи, нардеп і «Наші Гроші» не дали розпиляти третину мільярда на дорозі у Києві
«Центр протидії корупції» перетнув символічну межу 1 мільярд гривень, який громадські активісти зберегли для бюджетів всіх рівнів. Відтепер у їхній рубриці «Кількість грошей, які ми не дали вкрасти» значиться 1 093 849 732 грн.
Мільярдну планку було подолано не далеко нерядовому тендері.
У серпні київські шляховики віддали ТОВ «Альтіс-Спецбуд» підряд вартістю 329,83 млн грн. на реконструкцію транспортного вузла на правобережних підходах до Південного мосту зі з’їздами з вул.Саперно-Слобідської на Столичне шосе.
Віддали – це не просто красне слівце. Ні, було проведено відкриті торги, які б у теорії мали привести до перемоги якнайдешевшої пропозиції. Але не так сталося, як гадалося.
На практиці сталось наступне. Замовники з КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» отримали три заявки, одна з яких від ТОВ «Мостобудівельний загін № 122» була дешевшою від майбутнього переможця на 44,62 млн грн. Цілком пристойні гроші.
Але замовник виявив неймовірну прискіпливість у своєму небажанні продешевити. Мало того, що мостобудівникам закинули «неповний пакет документів» та відсутність нумерації на кількох сторінках заявки, так їх ще й звинуватили у дешевизні!
Тендерний комітет вирішив перевірити, а чи нормальні ціни на будівельні матеріали пропонував «Мостобудівельний загін». І з’ясував що ні, ненормальні – занадто дешеві. Це було виявлено на прикладі мідного кабелю, який мали використовувати при будівництві естакади.
Уявіть собі, що представники тендерного комітету з власної ініціативи зробили запит на один з українських заводів, який виробляє такі кабелі, і отримали від нього прайс. А у ньому ціна на кабелі і кілька разів вища від тієї, яку прописали мостобудівники. Відтак висновок був рішучий – фірма свідомо занизила ціну, «що призвело до здешевлення договірної ціни (демпінгу) учасника торгів».
Чи був там демпінг – нам не відомо. Ми не тримали свічку при передачі «повних пакетів документів» від інших учасників. Але те, що тендерні комітетчики виявили таку ініціативність та жагу знань по відношенню тільки до одного з учасників, нас дуже здивувало. Зазвичай державні замовники виявляють неймовірну пасивність при отриманні надкоштовних пропозицій, що дозволяє їм цілком законно посилатись на «відмазку пані Галини».
Тож юристи «Центру протидії корупції» разом з народним депутатом Лесею Оробець перейнялись нашим зщдивуванням і згенерили низку скарг до прокуратури, Держфінінспекції та Мінекономрозвитку. Результатом стало повідомлення начальника ДФІ в м. Києві О.В. Караванова. Ревізор повідомив, що комітетом з конкурсних торгів КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» прийнято рішення про розірвання договору з ТОВ «Альтіс-Спецбуд». Бо по ходу перевірки виявилось, що переможець тендеру та єдиний допущений до участі конкурент (у відкритих торгах мають взяти участь мінімум двоє аби тендер офіційно відбувся) теж не відповідали вимогам замовника. Який, нагадаємо, проявив неймовірну прискіпливість тільки до найдешевшого бажаючого отримати третину мільярда з державної кишені.
«Наші Гроші» вітають голову «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна і його юристів з цим успіхом!
Блог від: Юрій Ніколов