1500 квадратних метрів будівель Міносвіти перейшли у власність фірм, пов’язаних із братом Табачника
07.11.2013   //  

Право на придбання 1500 квадратних метрів у будівлях Міністерства освіти отримали фірми, пов’язані з братом міністра освіти Дмитра Табачника – Михайлом Табачником.

Про це йдеться у спільному розслідуванні телепрограми «Наші гроші» та бюро журналістських розслідувань Свідомо.

Як з’ясували журналісти, йдеться про два будинки в історичних районах Києва: на бульварі  Т.Шевченка,27а та вул.Сагайдачного 37.

У будинку на вул.Сагайдачного, 37 до 2011 року знаходився Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, підпорядкований МОН. Восени 2011 інститут перемістили у будівлю колишнього ПТУ, а будинок на Сагайдачного віддали в оренду приватним компаніям. Тоді Міносвіти відмовилось повідомити назви компаній, що орендували площі. У будівлі за адресою Шевченка, 27а знаходились підрозділи Міністерства освіти, як також були виселені в 2011 році. Приміщення передали в оренду невідомим фірмам.

13 червня на сайті Фонду державного майна з’явилися оголошення про наміри продати три приміщення: 691,6 кв.м. на Сагайдачного, 37 – ТОВ «БК «Артбуд»;555,8 кв.м. на Шевченка, 27а – ТОВ «САН11»; 485,8 квадратів там же – ТО«готрейд».

Фактичні адреси цих ТОВ, вказана у реєстрі Державного комітету телебачення і радіомовлення, збігаються із адресою офісного центру, де розміщена корпорація «ТІКО-констракшн»,що належить брату міністра освіти Дмитра Табачника – Михайлу Табачнику.

За юридичною адресою «САН11» та «Ріотрейд» прописані у корпусі «А» на вул.Довженка,3 у Києві. Цей корпус займає підпорядковане МОН ДП Інфоресурс. На пункті охорони контактною особою з питань кореспонденції для обох компаній вказана Катерина Федурова, робочий номер телефону якої співпадає з головним номером компанії Михайла Табачника «ТІКО-констракшн».

У “Тіко-констракшн” підтвердили, що розміщували «САН11» та «Ріотрейд» у своєму офісі, та начебто фірми лише орендували приміщення, але вже з’їхали. Катерина Федурова від коментарів відмовилась.

У будівлі на Сагайдачного, 37, загальною площею близько 3,5 тис. кв.м. уже завершується ремонт. У проспектах ріелтерів вона фігурує під назвою «Бізнес-центр Демідов», з вартістю кв.м. 30 доларів без ПДВ та компослуг.