Мінюст вирішив дати «Держінформ’юсту» третину мільярда на реєстри після того, як його відрейдерили та хакнули
03.10.2013   //   266 Переглядів

Міністерство юстиції України 27 вересня акцептувало угоду з держпідприємством «Інформаційний центр» Мінюсту («Держінформ’юст») на ведення державних реєстрів у другому півріччі 2013 року. Вартість угоди склала 309,55 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Остаточно угоду має бути укладено до 25 жовтня.

У першому півріччі Мінюст виділив на ведення реєстрів 316,26 млн грн. «Держінформ’юст» веде 18 реєстрів, у тому числі реєстр прав власності на нерухомість, де реєструються права на об’єкти нерухомості громадян, юридичних осіб.

Мінюст цього року вперше почав виділяти такі гроші «Держінформ’юсту» на ведення реєстрів. Раніше підприємство брало оплату за свої послуги (витяги з реєстрів, внесення змін, тощо) від споживачів на власні рахунки. Однак з 2013 року ці кошти зараховуються до спеціального фонду державного бюджету.

За даними «Наших Грошей», в 2011 році ДП «Інформаційний центр» Мінюсту отримало виручку у розмірі 601,91 млн грн. Чистий дохід від реалізації продукції склав 554,02 млн грн. при її собівартості 450,6 млн грн. Це дозволило отримати валовий прибуток 103,36 млн грн.

Нагадаємо, 23 вересня «Держінформ’юст» отримав нового керівника. Ним став Леонід Богданов, який раніше очолював держпідприємство «Інформаційні судові системи» (веде реєстр рішень судів). Ще раніше Богданов керував фірмою «Universal Development Construction (UDC) Holding», пов’язану з власником концерну «Галнафтогаз» Віталієм Антоновим (мережа автозаправок «ОККО»).

Після призначення Богданова колектив «Держінформюсту» заявив про рейдерське захоплення підприємства, а роботу реєстрів 1 жовтня було зупинено.

«Відбулася не просто хакерська атака, а рейдерське захоплення державних реєстрів – тобто, усієї конфіденційної інформації про громадян України, невідомими особами», – йдеться у зверненні.

«23 вересня 2013 року був призначений новий керівник Держінформюсту Богданов Л.В. У перший же день роботи новий директор дав вказівку про копіювання всієї інформації баз даних, яке здійснювалося сторонніми людьми, що не є працівниками нашого підприємства. Під час копіювання інформації, ці приведені Богдановим Л.В. «хакери» зламали програмне забезпечення одного з серверів, чим і спричинили повну зупинку роботи усіх реєстрів», – сказано в повідомленні.

«Хочемо зауважити, що зміни керівництва відбулася дивним чином, що нагадувало силовий захват (невідомі люди зі зброєю, агресивна поведінка по відношенню до працівників, блокування приміщень). Можливо, поясненням таких зухвалих, але непрофесійних дій може бути те, що у якості керівника служби безпеки Богданов привів на підприємство відомого рейдера, який спеціалізується на захопленні квартир громадян та злочинах у сфері нерухомості – Малєту Сергія Вікторовича», – зазначається у зверненні

«Щиро сподіваюся на те, що нас почують і керівництво держави прийме міри, щоб навести порядок і не допустити крадіжки даних з реєстрів»,- зазначив заступник гендиректора «Держінформ’юсту» Вадим Хоруженко.