«Укрпошта» заправилась у оточення Януковича на 13 мільйонів: дешевших Коломойського з Вілкуловими друзями поперли
30.09.2013   //   75 Переглядів

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» 20 вересня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Перша паливна компанія» на постачання бензину та дизпалива на загальну суму 12,67 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Дані про ціни одиницю кожного з видів палива на сайті «ВДЗ» відсутні всупереч вимогам Мінекономрозвитку.

Паливо повинні забезпечити через мережу АЗС на території України для Сумської, Севастопольської, Полтавської, Київської обласної; Київської міської; Харківської і Хмельницької дирекцій; а також дирекції «Автотранспошта»,  ГНЦ «Зелена Буча» та Дирекції оброблення та перевезення пошти УДППЗ «Укрпошта».

Фірма «Перша паливна компанія» була заснована фондом «Альтана інвестмент менеджмент», зареєстрованим на офшор з Віргінських островів «Altana limited». Раніше фонд контролювався фірмою «Альтана лімітед», власником якої до призначення чиновником ДКЦБФР був Анатолій Амелін, бізнес-партнер Олександра Януковича. Згодом «Першу паливну компанію» перереєстрували на донеччанина Всеволода Момота, однак директором залишився Павло Явтушенко.

З урахуванням цієї закупівлі «Перша паливна компанія» з грудня 2012 року отримала державні підряди на 3,19 млрд грн.

Пропозиція фірми-переможця не була найдешевшою на тендері.

Загалом у конкурсі намагалися взяти участь вісім компаній, однак пропозиції шести з них були відхилені. Зокрема за невідповідно оформлені документи відхилили пропозиції ТОВ «ВТФ «Авіас» і ТОВ «Веста Сервіс», котрі пропонували постачати «Укрпошті» паливо відповідно на півмільйона і сто тисяч дешевше. Фірма «Авіас» входить до групи Ігоря Коломойського, а фірма «Веста Сервіс» входить до групи компаній «Веста» одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, якого пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині віце-прем’єром Олександром Вілкулом.

Таким чином єдиним конкурентом «Першої паливної компанії» лишилося ТОВ «Золотий Екватор» позафракційного народного депутата Ігоря Єрємєєва. Фірма програла з різницею лише 0,2%.

Нагадаємо, на початку вересня підряд на постачання палива для західноукраїнських та кримських підрозділів «Укрпошти» вартістю 28,91 млн грн. отримав «Золотий Екватор» Єрємєєва.